طلایه‌داران هفته بیست و هشتم لیگ برتر

نویسنده: رضا صابری - متریکا تاریخ: ۱۳۹۸/۰۲/۱۸

طلایه‌داران هفته بیست و هشتم لیگ برتر

متریکا؛ مرجع آماری و فنی فوتبال ایران_ در پایان هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر استقلال در پنج مورد بهترین عملکرد را بین تیم‌ها داشت. استقلال خوزستان، ذوب‌آهن و پدیده هم دیگر تیم‌های طلایه‌دار این هفته هستند. طلایه‌داران هفته را در ادامه می‌خوانید:

هجومی‌ترین: استقلال
استقلال در اولین تجربه سرمربی‌گری فرهاد مجیدی برابر تیم قعرنشین لیگ 4 گل زد. 21 شوت به سمت دروازه استقلال خوزستان نشان دهنده‌ی عطش فرهاد و بازیکنان‌اش برای جبران کمی از تلخی‌های هفته‌های گدشته بود که کمابیش هم موفق شدند.

فرصت‌طلب‌ترین: استقلال خوزستان
استقلال خوزستان برابر همنام تهرانی شکست خورد اما از لحاظ هجومی عملکرد مناسبی از خود نشان داد. آن‌ها فقط 5 شوت به سمت دروازه استقلال زدند که دو بار موفق شدند دروازه حریف را باز کنند. یعنی 40 درصد شوت‌هایشان به گل تبدیل شد تا فرصت‌طلب‌ترین تیم هفته لقب بگیرند.


خطرناک‌ترین: استقلال
استقلالی‌ها بیشتر از نصف شوت‌هایشان در چارچوب استقلال خوزستان بود. 12 شوت از 21 شوت زده شده تا تنها تیمی باشند که تعداد شوت‌های در چارچوب هفته بیست‌وهشتم‌‌شان دو رقمی شده است. یک سوم این شوت‌های در چارچوب هم به گل تبدیل شد.


چیره‌ترین: استقلال
استقلال برابر همنام خوزستانی 66 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت. بیشتر از هر تیم دیگری در این هفته. دیکته‌ی باری مالکانه به حریف، یک نمایش هجومی را از استقلال به دنبال داشت تا اگرچه از قعرنشین لیگ 2 گل خوردند اما با 4 گل زده، برنده بازی این هفته‌شان باشند.


قلدرترین: استقلال
استقلالی‌ها در نبردها هم موفق‌تر از همه تیم‌های لیگ برتر عمل کردند و برابر استقلال خوزستان در 59 درصد از نبردها برنده بودند.


هماهنگ‌ترین: استقلال
برای دومین هفته متوالی استقلال لقب هماهنگ‌ترین تیم هفته را به نام خود کرد. 598 پاس برابر استقلال خوزستان، آبی‌پوشان را در آستانه رکورد خیره‌کننده‌ی 600 پاس در یک بازی قرار داد.


مطمئن‌ترین: پدیده
پدیده در یک بازی حساس خارج از خانه توانست دفاع منسجمی را برابر سایپا به نمایش بگذارد تا سایپا فقط با 4 شوت به سمت دروازه پدیده اولین بازی بدون دایی را به پایان برساند و با شکست زمین را ترک کند.


خشن‌ترین: ذوب‌آهن
ذوب‌آهن در بوشهر موفق شد با موفقیت در نبردهای فیزیکی، بازی درگیرانه را با برد به پایان برساند. 22 خطا از طرف شاگردان منصوریان بار دیگر نشان داد او روش بردن بازی با تخریب بازی حریف را خوب اجرا می‌کند.