درباره ما

متریکا برپایه نرم افزاری ابداعی و بومی و با استفاده از شیوه استاندارد جهانی تجزیه و تحلیل بازیهای فوتبال، داده های آماری، موقعیتی و وضعیتی مسابقات فوتبال ایران را جمع آوری می کند و به تنها مرجع «جامع» اطلاعات و آمار فنی فوتبال ایران تبدیل شده است. متریکا در سه فصل گذشته اقدام به ثبت دیتای بازی های لیگ برتر ایران، بازیهای نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا و بازیهای تیم ملی کرده و بانک داده ای از اطلاعات تکنیکی بازیکنان ایرانی و مشخصات تاکتیکی باشگاه های ایرانی جمع آوری کرده است. با بانک داده ای شامل بیش از ۷۰۰ مسابقه فوتبال و بیش از ۱۰ میلیون «نقطه داده».
به منظور گسترش دانش فنی فوتبال در میان علاقه مندان و دنبال کنندگان فوتبال در ایران، وبسایت پیش رو طراحی شده و لایه هایی از دیتای انباشته، در اختیار علاقه مندان به لیگ برتر فوتبال ایران، رسانه ها، کارشناسان و متخصصان قرار گرفته است. باتوجه به تازگی و پیشینه کم دیتاژورنالیسم در حوزه ورزش و ناآشنا بودن مخاطبان با این شکل از پوشش بازیهای فوتبال، در این فصل سعی شده از استانداردی مشابه برخی وبسایت های مشهور بین المللی در ارائه دیتا استفاده شود.
متریکا به پشتوانه بانک داده ای که از تجزیه و تحلیل مسابقات فوتبال جمع آوری کرده ظرفیت همکاری با سرمربیان باشگاه ها و تیم های ملی، مدیران باشگاه ها و فدراسیون، بازیکنان شاغل در رده های مختلف تیم ملی یا باشگاه های لیگ برتر و لیگ یک و هچنین رسانه های دیداری و نوشتاری را دارد. و در دو سال گذشته نیز همکاری هایی با برخی باشگاهها و مربیان شاغل در لیگ برتر و رسانه های ورزشی داشته است.