پرونده آماری بازی استقلال و استقلال خوزستان

نویسنده: متریکا تاریخ: ۱۳۹۸/۰۲/۱۲

متریکا؛ مرجع آماری و فنی فوتبال ایران – استقلال در یک بازی پرگل هم نام خوزستانی خود را برد تا حداقل روی کاغذ شانس قهرمانی داشته باشد.

فوتبال هجومی و رقم خوردن مسابقه‌ای جذاب و پرگل، دستاورد گام اول فرهاد مجیدی روی نیمکت استقلال بود. آبی‌ها در این بازی در تمام آیتم‌ها آمار بهتری از حریف داشتند. تنها نقطه تاریک بازی برای آنها دریافت دو گل بود، آن هم در حالی که استقلال خوزستان تنها 3 شوت در چارچوب داشت. نقطه ضعفی که شاید به دلیل تغییر ناگهانی سیستم بازی از 433 به 442 و آشنا نبودن بازیکنان با شرح وظایف جدیدشان باشد.

علی کریمی بهترین بازیکن زمین در بازی استقلال و استقلال خوزستان شد. هافبک دفاعی آبی‌ها در این بازی علاوه بر زدن یک گل، با (99) بار لمس توپ بیشتر از هر بازیکن دیگری در جریان بازی قرار داشت. او در نبردها (14) و شوت (5) هم برترین بازیکن زمین بود. مجموع عملکردی که برایش نمره (7.91) را به همراه داشت.

محمدرضا شیرازی با نمره (7.15) و رضا نعامی با نمره (5.22) بهترین و بدترین بازیکنان استقلال خوزستان در برابر استقلال بودند. در این بین تنها سه بازیکن این تیم نمره هفت یا بالاتر از هفت گرفتند.

علی کریمی با نمره (7.91) و حسین حسینی با نمره (5.96) بهترین و بدترین بازیکنان استقلال در این بازی بودند. در این بین 7 بازیکن نمره بالاتر از 7 را از متریکا دریافت کردند، که 2 تای آن‌ها از تعویضی‌های تیم بودند.

فرشید باقری در تنها 33 دقیقه حضور، عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت، و نشان داد که استقلال در هفته‌های اخیر، چه بازیکن موثری را از دست داده بود. او در تمام دوئل‌هایش موفق بود، (1) موقعیت خلق کرد، و نمره (7.59) را از متریکا گرفت.

نکته جالبی دیگر در مورد بازی امروز استقلال، ثبت حداقل 1 پاس کلیدی توسط تمام بازیکنان خط دفاعی این تیم بود. غفوری (2) بار، و سهرابیان، منتظری و دانشگر هر کدام (1) بار برای تیمشان موقعیت گلزنی خلق کردند، که آماری عجیب و جالب محسوب می‌شود،‌ و نشان می‌دهد کل تیم در بازی امروز، باید در فاز هجومی مشارکت می‌کردند.