پرونده آماری بازی تراکتور و پرسپولیس

نویسنده: متریکا تاریخ: ۱۳۹۸/۰۲/۱۲

متریکا؛ مرجع آماری و فنی فوتبال ایران – تراکتور با از دست دادن دو امتیاز در مقابل پرسپولیس حالا خطر از دست دادن سهمیه لیگ قهرمانان را هم احساس می‌کند. در طرف مقابل پرسپولیس به هدف حداقلی خود در این بازی رسید.

تراکتور با وجود اینکه در بازی مقابل پرسپولیس صاحب توپ و میدان بود، اما در ایجاد خطر چندان موفق نبود. آنها در حالی از (11) شوت خود تنها (3) شوت در چارچوب داشتند که این آمار برای پرسپولیس (10 از 6) بود. شاگردان برانکو حالا با تساوی در تبریز گام بزرگی برای قهرمانی برداشتند‌.

کمال کامیابی‌نیا احتمالا مهمترین گل فصل خود را در مقابل تراکتور به ثمر رساند. علاوه بر این هافبک دفاعی پرسپولیس در این بازی به عنوان یک بازیکن تخریبی با (4) قطع پاس، (3) تکل موفق و (2) نبردهوایی موفق به خوبی از پس وظایف‌اش برآمد تا به عنوان بهترین بازیکن زمین معرفی شود.

احسان حاج‌صفی با نمره (7.40) متریکا، بهترین بازیکن تراکتور در دیدار برابر پرسپولیس بود. احسان در این بازی با (96) بار لمس توپ بیشتر از سایر هم‌تیمی‌هایش در جریان بازی قرار داشت. دفاع چپ تراکتور به مانند همیشه  در فاز هجومی هم فعال بود. (1) پاس کلیدی، (4) دریبل موفق و (2) پاس در عمق سالم بخشی از عملکرد موثر او در حملات را نشان می‌دهد.

گراف شوت‌های پرسپولیس در دیدار برابر تراکتور نشان می‌دهد که سرخ‌های پایتخت از مناطق مختلفی سعی به رسیدن به دروازه تراکتور داشتند. گل پرسپولیس اما از نزدیک‌ترین فاصله ممکن با دروازه بدست آمد.

دانیال اسماعیلی‌فر، یکی دیگر از خوب‌های تراکتور در بازی با پرسپولیس بود، و (3) شوت و (1) پاس کلیدی ثبت کرد. البته دانیال در دوئل‌ها موفقیت (33) درصدی داشت، و دفعات زیادی توپ را لو داد (6). او در نهایت با نمره 7.22 متریکا زمین را ترک کرد.

عملکرد دو مهاجم پرسپولیس در دیدار برابر تراکتورسازی، عملکردی متوسط رو به پایین بود. جالب اینجاست که عالیشاهی که از فرم مسابقه دور بود، عملکرد بهتری نسبت به علیپور داشت، و نمره بالاتری گرفت. دو مهاجمی که روی هم حتی یک شوت در چارچوب نزدند و هیچ خلق موقعیتی نداشتند.

محمد نادری یک روز خوب را برابر تیم سابقش سپری کرد. دفاع چپ پرسپولیس یک آمار فوق‌العاده در نبردها به ثبت رساند. به طوری که با (14) نبرد موفق مرد اول زمین در دوئل‌ها بود. همچنین او با (56) لمس توپ بیشتر از همه هم‌تیمی‌هایش توپ را لمس کرد. اما شاید تاریک‌ترین قسمت عملکرد نادری در این بازی دقت پاس پایین‌اش (58 %) بود.

کمال کامیابی‌نیا با نمره (7.77) و علی علیپور با نمره (6.18) بهترین و بدترین بازیکنان پرسپولیس در بازی با تراکتور بودند. در روزی که مدافعان پرسپولیس بر خلاف مهاجمان روز نسبتا خوبی را پشت سرگذاشتند.

احسان حاج‌صفی با نمره (7.40) و یوکیا سوگیتا با نمره (6.09) بهترین و بدترین بازیکنان تراکتور در بازی با پرسپولیس بودند. در مجموع بازیکنان تراکتور در این بازی عملکرد متوسطی داشتند. به طوری که تنها چهار بازیکن نمره بالاتر از هفت گرفتند.