سايت >> تحلیل

تیم منتخب هفته بیست و یکم؛ غیبت قرمزها

نویسنده: محمدامین صادقی - متریکا

تاریخ: ۱۳۹۷/۱۲/۱۹

 
تیم منتخب هفته بیست و یکم؛ غیبت قرمزها

متریکا مرجع آماری و فنی فوتبال ایران – هفته بیست و یکم در شرایطی به پایان رسید که هیچ بازیکنی از پرسپولیس در تیم منتخب متریکا حضور ندارد. استقلال، تراکتور، سپاهان و ذوب‌آهن هر کدام با دو بازیکن بیشترین نماینده را دارند. تیم‌های پیکان، نفت مسجدسلیمان و سایپا هم هر کدام یک بازیکن در تیم منتخب دارند.

مهرداد طهماسبی (7.69):

با وجود اینکه نفت مسجدسلیمان بازی را به استقلال باخت، اما مهرداد طهماسبی با (6) مهار عملکرد خیلی خوبی داشت.

امید خالدی (7.50):

دفاع چپ سایپا در بازی فولاد با (13) عملکرد دفاعی نقش مهمی در بسته ماندن دروازه تیمش داشت. علاوه بر این امید خالدی با (3) شوت حضور پررنگی در حملات داشته است.

وحید محمدزاده (7.52):

پیروزی بزرگ ذوب‌آهن در مقابل پدیده بدون عملکرد فوق‌العاده وحید محمدزاده ممکن نبود. مدافع میانی ذوب‌آهن در این بازی (17) عملکرد دفاعی به ثبت رساند.

سیاوش یزدانی (7.36):

سیاوش یزدانی این هفته‌ها نمایش‌های خوبی در ترکیب سپاهان داشته. او در مقابل پارس جم با (8) عملکرد دفاعی و (10) نبرد موفق به خوبی از پس وظیفه اصلی‌اش برآمد.

دانیال اسماعیلی‌فر (8.21):

مدافع راست تراکتور در بازی مقابل ماشین‌سازی (3) پاس کلیدی ارسال کرده و پاس گل دوم تیمش را برای آنتونی استوکس ساخت. علاوه بر این با (9) عملکرد دفاعی در کارهای تدافعی هم عملکرد موفقی داشت.  

مهدی مومنی (7.59):

پیکان در ادامه روند رو به رشد خود استقلال خوزستان را شکست داد. بازی که مهدی مومنی سازنده تک گل تیمش بود و با (3) پاس کلیدی بارها مهاجمان پیکان را در موقعیت گلزنی قرار داد.

اشکان دژاگه (8.10):

اشکان دژاگه گل اول تیمش را در بازی با ماشین‌سازی به ثمر رساند. علاوه بر این او با (3) پاس کلیدی و (4) شوت بارها چه در خلق موقعیت و چه در تهدید مستقیم دروازه حریف عملکرد موفقی داشت.

علی کریمی (8.05):

علی کریمی بازگشت خوبی به ترکیب استقلال داشت. تک گل سه امتیازی هافبک دفاعی آبی‌ها امیدهای وینفرد شفر و شاگردانش برای قهرمانی در لیگ را افزایش داد.

محمدرضا حسینی (7.57):

محمدرضا حسینی در مقابل پدیده یک آمار فوق‌العاده از خود به ثبت رساند. او با (17) نبرد موفق بیش از هر بازیکنی در دوئل‌ها موفق بود.

استنلی کی‌روش (8.04):

مهاجم مورد علاقه امیرقلعه‌نویی با تک گل سه امتیازی‌اش بار دیگر سپاهان را به مسیر موفقیت برگرداند تا رقابت در صدر جدول داغ‌تر از قبل شود.

اسماعیل گونکالوس (7.61):

اسماعیل گونکالوس در همین مدت کوتاه نشان داد از کیفیت خوبی برخودار است. سازنده تک گل استقلال در مقابل نفت مسجدسلیمان به مانند بازی‌های اخیر جز بازیکنان تاثیرگذار تیم‌اش بود.