طلایه‌داران لیگ نوزدهم تا پایان هفته 21

متریکا ۱۳۹۹/۰۲/۰۷

در بخش طلایه‌داران لیگ نوزدهم تا پایان هفته بیست و یکم تیم‌های مدعی بیشترین سهم را دارند.

شوت‌زن‌ترین تیم لیگ نوزدهم

استقلال در این فصل به طور میانگین ۱۴.۶ مرتبه در هر مسابقه دروازه حریفانش را با شوت تهدید کرده و ۵.۱ شوت در چارچوب زده که در هر دو فاکتور خطرناک‌ترین تیم لیگ است. تیمی که بیشترین گل زده (۳۹)، کمترین ناکامی در گلزنی (۳ مسابقه)، بهتری پاسور لیگ (قائدی ۶ پاس گل)، یک مهاجم ۹ گله و یک مهاجم ۸ گله دارد.  استقلال در این فصل در بازی مقابل ماشین‌سازی، نفت آبادان و شاهین بالای ۲۰ شوت زد و ۱۴ شوت بازیکنان این تیم مقابل نفت آبادان و ۱۱ شوت آن‌ها در بازی با تراکتور در چارچوب بود.

تراکتور شوت‌زن‌ترین تیم بعد از استقلال است. تیمی که به طور میانگین ۱۳.۵ شوت و ۵ شوت در چارچوب زده است. احسان حاج‌صفی و میمبلا نقش پررنگی در تعداد شوت‌های تراکتور دارند که به طور متوسط در هر بازی بیش از ۳ شوت و یک شوت در چارچوب به نام هر کدام از این دو بازیکن ثبت شده است.

تکنیکی‌ترین تیم‌های لیگ نوزدهم

تراکتور ۹.۷ دریبل موفق در هر بازی، سپاهان ۷.۹ دریبل موفق در هر بازی، نفت آبادان و نساجی مازندران ۷.۲ دریبل موفق در هر بازی تکنیکی‌ترین تیم‌های لیگ نوزدهم تا پایان هفته بیست و یکم محسوب می‌شوند.

بیشترین توپ‌گیری (تکل موفق) در لیگ نوزدهم

 سپاهان ۱۰.۶ تکل‌موفق در هر بازی،  پرسپولیس ۱۰.۵ تکل موفق در هر بازی و  استقلال ۱۰.۱ تکل موفق در هر بازی توپ‌گیرترین تیم‌های لیگ نوزدهم تا پایان هفته بیست و یکم هستند.

بهترین تیم‌های لیگ در نرخ تبدیل شوت به گل

مهاجمان با کیفیت استقلال، علاوه بر زدن بیشترین شوت، بهره‌بری خوبی هم از آن داشتند و به طور میانگین در این فصل بیش از ۱۳٪ شوت‌های بازیکنان این تیم گل شده است. سپاهان و پرسپولیس هم با فاصله نه‌چندان زیاد و دقتی نزدیک به آبی‌ها، کورس جذابی را شکل دادند. به طور میانگین ۱۲.۴٪ از شوت‌های شاگردان قلعه‌نویی و ۱۲٪ از شوت‌های این فصل بازیکنان پرسپولیس گل شده است.

بهترین تیم‌های لیگ در شوت مواجه شده

دفاع تیمی و هافبک‌های جنگنده تراکتور باعث شده که شوت زدن به این تیم از شوت زدن به هر تیمی دیگری سخت‌تر باشد. در این فصل به طور متوسط فقط ۸.۱ شوت به سمت دروازه تراکتور زده می‌شود. بعد از تراکتور، نوبت به نفت مسجدسلیمان و پرسپولیس می‌رسد که در هر بازی به ترتیب اجازه ۸.۸ و ۸.۹ تهدید دروازه‌شان را با شوت می‌دهند.