تیم‌های منتخب به تفکیک استان‌ها

متریکا ۱۳۹۹/۰۲/۲۶

تیم‌های منتخب به تفکیک هر استان را می‌بینید.

متریکا؛ مرجع آماری و فنی فوتبال ایران - تیم‌های منتخب به تفکیک هر استان را می‌بینید.

⁩ تیم منتخب بازیکنان شمالی!
‌بیش از نیمی از بازیکنان فیکس حال حاضر تیم ملی را شمالی‌ها تشکیل می‌دهند. اتفاقی که بهانه‌ای شد تیمی منتخب از بازیکنان شمال کشور را منتشر کنیم. در این تیم رامین رضاییان، مرتضی پورعلی‌گنجی، شجاع خلیل‌زاده، امید ابراهیمی و علی علیپور از مازندران، علیرضا جهانبخش، سعید عزت‌اللهی، جلال حسینی، سوشا مکانی از گیلان و سردار آزمون، احمد نوراللهی از گلستان حضور دارند.

‌ ⁦ تیم منتخب بازیکنان استان فارس در لیگ نوزدهم

بازیکنان زیادی از استان فارس در این فصل هم درخشیدند. استانی که بازیکنان خوش تکنیک زیادی در آن رشد کردند و هر چند که سال‌ها در پرورش مدافع میانی درجه یک خیلی موفق نبودند، اما در ارسال بازیکنان خلاق به تیم‌های پرهوادار موفق عمل کردند. با رتبه این فصل تیم‌های لیگ یکی، احتمالا حداقل یک فصل دیگر هم باید برای بازگشت تیمی از این استان به سطح اول فوتبال منتظر بمانیم. مسعود ریگی اهل سیستان و بلوچستان، اما بزرگ شده شیراز است و به همین دلیل در این تیم قرار گرفته است.

تیم منتخب بازیکنان استان اصفهان ‌ ‌و مرکزی ‌در این فصل

به نظر می‌رسد بازیکنانی که در استان اصفهان فوتبال را یاد می‌گیرند، بیشتر از هر چیزی در ارسال پاس تمرکز دارند. بازیکنانی مانند حدادی‌فر، کریمی، حاج‌صفی و مهدی‌پور با پاس‌های کلیدی و خط‌کشی شده. حتی در خط دفاع این تیم هم مرادمندی حضور دارد که این فصل در متریکا برایش دقت پاس بالای ۹۰٪ ثبت شده است. هادی محمدی و فرشاد محمدی‌مهر اهل استان مرکزی و سایر بازیکنان اصفهانی هستند. علی کریمی اهل خوزستان اما بزرگ شده اصفهان است و به همین دلیل در این تیم حضور دارد.

⁩ تیم منتخب بازیکنان استان تهران ‌ ‌و البرز ‌در این فصل

احتمالا مهمترین رقابت تهرانی‌ها در خط دروازه شکل گرفت. جایی که مهدی رحمتی و امیر عابدزاده هم می‌توانستند جای پیام نیازمند در این تیم قرار بگیرند. مهدی ترابی بهترین بازیکن ایرانی این فصل لیگ در نمرات متریکا، در این تیم حضور دارد.

⁩ تیم منتخب بازیکنان استان خوزستان در این فصل

خوزستانی‌ها ذاتا بازیکنانی تکنیکی هستند که در این تیم هم طبق آمار متریکا طالب ریکانی با بیش از یک دریبل موفق در هر بازی، شریفات و مسعود شجاعی هم حدودا دو دریبل موفق در هر بازی حضور دارند. علاوه بر تیم‌های خوزستانی و بوشهری، در جمع پنج بازیکن برتر (طبق نمرات متریکا) این فصل دو تیم مدعی سپاهان و تراکتور هم یک بازیکن خوزستانی حضور دارد.

تیم منتخب استان‌های بوشهر و هرمزگان

⁩از مهدی طارمی و مهدی قایدی تا فرشید اسماعیلی و حسین ماهینی، تیم منتخب بازیکنان استان‌های بوشهر و هرمزگان در این فصل

⁩ تیم منتخب بازیکنان استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان در این فصل

⁩ این چهار استان در پرورش بازیکنان تهاجمی و دفاع کناری موفق بوده‌اند اما مدت‌هاست دفاع میانی و دروازه‌بان معرفی نکرده‌اند.