تیم منتخب فصل متریکا (3): حضور غیرمنتظره احمدزاده

متریکا ۱۳۹۹/۰۶/۲۴

متریکا؛ مرجع آماری و فنی فوتبال ایران – اگر بنا بود تیمی از بهترین‌های لیگ را بدون در نظر گرفتن علایق رنگی انتخاب کنید و به یک مسابقه بفرستید چه کسانی را انتخاب می‌کردید؟ احتمالا در انتخاب بهترین‌ها هیچ اتفاق نظری وجود نخواهد داشت. جدا از سلایق، رقابت زیاد و نزدیک بودن کیفیت بازیکنان نیز در وجود نداشتن این اتفاق نظر درباره بسیاری از پست‌ها تاثیرگذار است. متریکا نیز در پایان این فصل مثل سال‌های گذشته تیم منتخب لیگ برتر را براساس نمرات متریکا معرفی خواهد کرد. به دلیل همان نزدیکی رقابت بین بازیکنان علاوه بر ۱۱ بازیکن اصلی، ۴ بازیکن ذخیره در ۴ خط مختلف نیز معرفی خواهیم کرد. در گزارش سوم خط میانی تیم منتخب فصل را معرفی خواهیم کرد.

مهدی ترابی

۱۱ گل که اغلب گل‌های ۳ امتیازی بودند و ۳ پاس گل. مهدی ترابی بدون شک تاثیرگذارترین بازیکن پرسپولیس در راه قهرمانی بود. هافبک حالا دیگر جدا شده از پرسپولیس به خصوص وقتی به عنوان بال چپ یا راست بازی کرد عملکردی فوق‌العاده داشت. بهترین بازیکن لیگ برتر نوزدهم موقعیت‌سازترین بازیکن لیگ هم بود. او 1.3 پاس کلیدی در هر بازی به صورت میانگین ارسال کرد، در هر بازی 2.3 شوت زد و 20 درصد این شوت‌ها را هم به گل تبدیل کرد. از مهدی ترابی به طور متوسط در هر بازی 1.6 دریبل موفق دیده شد. ترابی با نمره متریکای 7.42 اولین بازیکنی است که در خط میانی تیم منتخب فصل قرار می‌گیرد.

علی کریمی

در تیم نایب‌قهرمان لیگ برتر، علی کریمی نقشی محوری داشت. با میانگین 80.3 لمس توپ در هر بازی کریمی تاثیرگذارترین بازیکن استقلال بود. 2.2 شوت و 0.5 پاس کلیدی در هر بازی نقش او در حملات استقلال را به خوبی نشان نمی‌دهد. چرا که او بود که به عنوان تقسیم‌کننده توپ بار رهبری حملات استقلال را به دوش می‌کشید. کریمی از پس وظایف دفاعی نیز به خوبی برمی‌آمد. او 4.6 عملکرد دفاعی، 3.4 نبرد هوایی موفق و 1.4 تکل موفق در هر بازی به طور متوسط ثبت کرد و نقشی غیرقابل‌انکار در کنترل وظایف حریفان استقلال داشت. اگر بنا بود که او خاطره یک بازی استقلال در این فصل را پاک کند قطعا بازی رفت دربی تهران بود که در آن اخراج شد و پنالتی استقلال را هم از دست داد. بازی‌های درخشان او اما آن‌قدر ادامه پیدا کرد که کمتر هواداری عملکرد علی کریمی در لیگ برتر نوزدهم را با این بازی به یاد بیاورد. کریمی با نمره متریکای 7.16 سومین بازیکن برتر لیگ بود و بازیکن دوم خط میانی تیم منتخب فصل متریکا.

فرشاد احمدزاده

از نیمکت‌نشینی در پرسپولیس نیم‌فصل اول تا درخشش در فولاد و قرار گرفتن در تیم منتخب فصل. فرشاد احمدزاده دو روی متفاوت را در لیگ برتر نوزدهم سپری کرد. او تصمیم گرفت نیمکت پرسپولیس را رها کند و همین تصمیم آغاز درخشش او بود. 1.3 شوت، 0.5 پاس کلیدی در هر بازی و بیشترین لمس توپ در میان بازیکنان فولاد بخشی از آمار عملکرد احمدزاده است. او در هر بازی 1.3 دریبل موفق داشت و 0.9 تکل موفق ثبت کرد. احمدزاده جز تلاشش در حملات تیم، با 3.4 عملکرد دفاعی از عناصر اصلی جواد نکونام برای فشار بر بازیکنان حریف بود. احمدزاده در 4 گل فولاد تاثیرگذار بود و به وضوح بازیکنی بود که با درخشش خود به فولاد کمک کرد که سهمیه آسیایی بگیرد. احمدزاده بازیکن سوم خط میانی تیم منتخب فصل با نمره متریکای 7.06 است.

احسان حاج‌صفی

مزیت در اختیار داشتن احسان حاج‌صفی برای هر تیمی جز کیفیت بالایش این است که او توانایی بازی کردن در نقاط مختلف زمین را دارد. حاج‌صفی در این فصل در ۶ پست مختلف برای تراکتور بازی کرد، 6 گل زد و ۴ پاس گل هم داد. حاج‌صفی از موثرترین بازیکنان هجومی تراکتور در این فصل بود. او 0.8 شوت در چارچوب در هر بازی به طور متوسط شد و به همین میزان نیز برای هم‌تیمی‌هایش موقعیت خلق کرد. حاج‌صفی با اتکا به توانایی حمل توپش 1.2 دریبل موفق در هر بازی داشت. او با نمره متریکای 7.03 بازیکن چهارم خط میانی تیم منتخب فصل است.

بازیکن جانشین:  احمد نورالهی 

بی‌حاشیه و بدون سر و صدا، نورالهی در هر بازی به خوبی از پس تنظیم کردن بازی پرسپولیس برآمد. او هم از ارکان پرسپولیس برای رسیدن به قهرمانی بود. نورالهی بیشتر از همه بازیکنان پرسپولیس در این فصل برای این تیم بازی کرد . او با ۴ گل او چهارمین گل‌زن این فصل پرسپولیس بود و ۲ پاس گل هم داد. 1.2 شوت و 0.4 پاس کلیدی در هر بازی به طور متوسط آماری است که نورالهی از خود به جا گذاشته است. او با دقت 83.9٪ پاس‌هایش را به مقصد رسانده و با 4 عملکرد دفاعی و 1.3 تکل موفق در هر بازی در تخریب بازی حریفان موثر بوده است. نورالهی با نمره 7.02 به عنوان بازیکن جانشین در تیم منتخب فصل متریکا قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

تیم منتخب فصل متریکا ۱؛ پیام نیازمند شماره یک تیم فصل

تیم منتخب فصل متریکا (۲): شجاع‌ها

هافبک‌های میانی برتر لیگ: کریمی بهترین بود

هافبک‌های هجومی برتر لیگ: مهدی ترابی، شاه ماهی سرخ

مطالب مرتبط


خلاصه بازی | بررسی فنی ماشین‌سازی در لیگ نوزدهم: روند نزولی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹


نقاط ضعف | 14نکته که قبل از بازی پرسپولیس با پاختاکور باید بدانید

۱۳۹۹/۰۷/۰۹


نقاط ضعف | مرور نقل و انتقالات در هفته‌ای که گذشت

۱۳۹۹/۰۷/۰۸


تحلیل | آشنایی با پاختاکور، حریف پرسپولیس در مرحله یک چهارم‌نهایی: مستحکم در دفاع، مطمئن در حمله

۱۳۹۹/۰۷/۰۸


تحلیل | بررسی فنی شهرخودرو در لیگ نوزدهم: شروعی طوفانی، پایانی دل‌سرد کننده

۱۳۹۹/۰۷/۰۸


نقاط ضعف |  شجاع و کنعانی‌زادگان سدی مقابل السد

۱۳۹۹/۰۷/۰۷


تحلیل | بررسی فنی ذوب‌آهن در لیگ نوزدهم: سراسر تغییر

۱۳۹۹/۰۷/۰۶


نقاط ضعف | ۱۴ نکته که قبل از بازی پرسپولیس - السد باید بدانید

۱۳۹۹/۰۷/۰۶


نقاط ضعف | راه مشخص گلزنی پرسپولیس؛ تیم یحیی سرزن شد

۱۳۹۹/۰۷/۰۶


کلیپ | عملکرد فنی تیم‌های ایرانی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا (۲۰۲۰)

۱۳۹۹/۰۷/۰۵


نقاط ضعف | ترین‌های نمایندگان ایران در پایان مرحله گروهی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵


تحلیل | ۱۲ نکته که قبل از بازی استقلال با پاختاکور باید بدانید

۱۳۹۹/۰۷/۰۵


تحلیل | پرونده بازی پرسپولیس ۴ - الشارجه صفر؛ گل‌باران از ۲ تا ۹۲

۱۳۹۹/۰۷/۰۵


تحلیل | بررسی فنی سپاهان در لیگ نوزدهم: در حسرت کسب سهمیه آسیایی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳


نقاط ضعف | ۱۲ نکته پیش از بازی پرسپولیس و الشارجه باید بدانید

۱۳۹۹/۰۷/۰۳


تحلیل | بررسی فنی پیکان در لیگ برتر نوزدهم: از بهترین‌ها در حمله، از بدترین‌ها در دفاع

۱۳۹۹/۰۷/۰۲


سبک بازی | آمار متناقض سپاهان؛ بیشترین شوت، کمترین گل

۱۳۹۹/۰۷/۰۲


نقاط قوت | ۱۰ نکته که قبل از بازی استقلال - الاهلی باید بدانید

۱۳۹۹/۰۷/۰۲


تحلیل | بررسی فنی تراکتور در لیگ برتر نودزهم: مالکانه اما پرنوسان

۱۳۹۹/۰۷/۰۱


تحلیل | پرونده بازی پرسپولیس ۰ -1 الدحیل: همه چیز به روز آخر کشیده شد

۱۳۹۹/۰۷/۰۱