جونیور، گرو و فورچونه؛ ناکارآمدترین مهاجمان خارجیِ تیم‌های مدعی در دو فصل اخیر

حسام محسنیان - متریکا ۱۳۹۹/۰۲/۰۱

جونیور، گرو و فورچون ناکارآمدترین مهاجمان خارجی تیم‌های مدعی در دو فصل اخیر بودند.

متریکا، مرجع آماری و فنی فوتبال ایران- در این سال‌ها تعداد بازیکنان خارجیِ کم‌کیفیتی که وارد لیگ ایران شدند، کم هم نبودند. بازیکنانی که با فشار تماشاگران، یک فصل هم دوام نیاوردند و برای بازگشت، کوله بار سفر بستند. آخرین مورد آن‌ها جونیور براندائو بود. بازیکنی که دیگر صدای سرمربی پرسپولیس را هم در آورده بود.

براندائو بدون اینکه گلی بزند، از پرسپولیس جدا شد. طبق آمار متریکا، او حتی یک دریبل موفق هم نداشت و هیچ پاس کلیدی که منجر به خلق موقعیت شود هم نداد. براندائو حتی با حسرت در ثبت شوت در چارچوب پیراهن پرسپولیس را از تن درآورد و رفت. صفرهای پرتعداد کارنامه جونیور باعث شد که پرسپولیس بعد از جدایی او، دوباره شماره 7 را بایگانی کند.

البته او تنها خارجیِ ناکام این فصل نبود. تراکتور هم پیش از نیم‌فصل به جز میمبلا، سایر بازیکنان خارجی‌اش را رد کرد. در بین آن‌ها ناامیدکننده‌ترین عملکرد را فورچونه داشت. بازیکنی که به اندازه جونیور صدای اعتراض هواداران را بلند نکرد، اما هیچ پاس گلی نداد و فقط یک گل زد تا بعد از 432 دقیقه پوشیدن پیراهن این تیم، راهش را از تراکتور جدا کند.

پیش از این دو بازیکن، این اتفاق برای الحاجی‌گرو رخ داده بود. بازیکنی که قرار بود جای خالی تیام را پر کند، اما به جز گل در جام حذفی، هیچ شادی گل دیگری نداشت. او در لیگ پاس گل نداد و گل هم نزد تا به نیم‌فصل نرسیده کوله بار سفر را ببندد و ایران را ترک کند.

 

بیشتر بخوانید:

50 بازیکن برتر لیگ در کدام تیم‌ها بازی می‌کنند؟

10 بازیکن و 64 گل؛ گلزن‌ترین تیم فصل!

علی علیپور یا مهدی طارمی؛ کدام بهترین مهاجم سال‌های اخیر پرسپولیس بوده‌اند؟

بررسی عملکرد هجومی تراکتور: موقعیت‌های آن‌ها کیفیت کمتری دارند