عملکرد سپاهان در شش هفته اول فصل

کامیار معین ۱۳۹۸/۰۷/۱۶

عملکرد سپاهان در شش هفته اول فصل

متریکا؛ مرجع آماری و فنی فوتبال ایران - سپاهان با حفظ شاکله تیم فصل قبل و خریدهای با کیفیتی مانند نورافکن، حسینی، مصلح و همچنین محبی و منصوری که پس از درخشش در سپاهان به تیم ملی نیز دعوت شدند صدرنشین فعلی لیگ برتر است. سپاهان در جدول آماری متریکا که بر اساس عملکرد فنی‌ تیم‌ها شکل گرفته هم بهترین تیم بوده است.
یکی از مشخصات همیشگی تیم‌های امیر قلعه‌نویی تبحر در بازی هوایی است. سپاهان به طور متوسط 22.5 نبرد هوایی موفق را به ثبت رسانده که در این فاکتور فقط دو تیم عملکردی بهتر از سپاهان داشتند. البته اگر کی‌روش 195 دقیقه از لیگ را از دست نمی‌داد و در زمین حضور داشت احتمالا آمار سپاهان بهتر از این می‌شد.

این تیم در بخش هجومی با به ثمر رساندن 8 گل و به طور متوسط 12.3 شوت و 4.2 شوت در چارچوب در هر مسابقه، چهارمین تیم برتر لیگ است. سپاهان که بدون گل خورده به همراه تراکتور  بهترین خط دفاع لیگ تا پایان هفته ششم است، به طور متوسط در هر 90 دقیقه 2.7 شوت در چارچوب متحمل شده است که در این بخش هم در رتبه چهارم جای دارد.
سپاهان با ارائه فوتبال مالکانه در این فصل میانگین مالکیت 57.2 درصدی در هر بازی را از خود به جای گذاشته است که از این حیث رتبه سوم لیگ را داراست. صدرنشین لیگ میانگین 467.5 پاس را در هر بازی به ثبت رسانده که دومین تیم برتر لیگ است. ولی در بخش دقت پاس با ثبت آمار 83.3 درصد پاس موفق در هر بازی، دقیق‌ترین تیم لیگ است. بهترین بازیکنان سپاهان در این شش هفته، پیام نیازمند (نمره 7.26)، کی‌روش استنلی و امید نورافکن با نمره 7.12 بودند.