بهترین‌های سایپا: تیم بی‌خطر

رضا صابری - متریکا ۱۳۹۹/۰۱/۰۵

عملکرد سایپا در این فصل چندان قابل قبول نبوده و تیم ابراهیم صادقی بیشتر هفته‌ها در انتهای جدول برای فرار از قعر در جدل بوده است.

بهترین های سایپا در لیگ نوزدهم تا هفته 21، محمدرضا سلیمانی، آرمین سهرابیان، سعید غلامعلی بیگی، سعید محمدفرد، کمال نیک خوی، روزبه شاه علی دوست، امیرحسین حسین زاده، نمره متریکا بازیکنان سایپا، نمره متریکا سلیمانی، نمره متریکا سهرابیان، نمره متریکا نیک خوی

متریکا مرجع آماری و فنی فوتبال ایران- عملکرد سایپا در این فصل چندان قابل قبول نبوده و تیم ابراهیم صادقی بیشتر هفته‌ها در انتهای جدول برای فرار از قعر در جدل بوده است. بازیکنان این تیم هم درست مثل سایپا چندان درخشان نبوده‌اند. تیمی بدون ستاره و بدون مهره‌ای خطرناک و قابل اتکا. هیچکدام از بازیکنان سایپا حتی به نمره متریکا 6.70 هم نرسیده‌اند. فقط در حال حاضر، محمدصادق بارانی که در نیم‌فصل دوم به این تیم اضافه شده بعد از 4 بازی توانسته نمره متریکا 6.79 را به دست آورد. او در این 4 بازی یک گل زده و یک پاس گل هم داده است.

محمدرضا سلیمانی بهترین بازیکن سایپا است. او که در همه 21 بازی فصل در ترکیب سایپا حضور داشته با 6 گل زده بهترین گل‌زن تیم است و 2 پاس گل هم داده. سلیمانی یک بار هم موفق به کسب پنالتی برای تیم‌اش شده و با اثرگذاری در 9 گل اثرگذارترین بازیکن سایپا بوده است. بر اساس داده‌های متریکا، سلیمانی با میانگین 2.7 شوت در هر 90دقیقه شوت‌زن‌ترین بازیکن سایپا است. او با 7.5 نبرد پیروز در هر 90 دقیقه از این نظر هم بهترین آمار را بین بازیکنان نارنجی‌پوش دارد. با این عملکرد او نمره متریکا 6.66 را به دست آورده و این بهترین نمره متریکا بین شاگردان ابراهیم صادقی‌ است.

بعد از سلیمانی، 6 بازیکن سایپا با فاصله‌ای بسیار نزدیک به هم نمراتی بین 6.52 تا 6.60 را از متریکا دریافت کرده‌اند. آرمین سهرابیان (6.60) که در 20 بازی این فصل حاضر بوده یک گل برای سایپا زده است. او با میانگین 6.4 عملکرد دفاعی در هر بازی بهترین آمار را از این نظر دارد. سعید غلامعلی‌بیگی (6.59) هم 10 بازی برای سایپا انجام داده است. او به طور میانگین در هر 90 دقیقه 55.5 لمس توپ داشته است که این بهترین آمار بین بازیکنان سایپا است.

در این فهرست دو مدافع چپ و راست سایپا هم حضور دارند. سعید محمدفرد(6.57) که در 19 بازی 1 گل و 1 پاس گل ثبت کرده و کمال نیک‎خوی (6.55) که در 12 بازی این فصل 1 گل زده است. روزبه شاهعلی‌دوست(6.53) هم با یک گل و یک پاس گل و یک کسب پنالتی برای سایپا ششمین بازیکن برتر این تیم است. امیرحسین حسین‌زاده(6.52) هم که در هر 21 بازی این فصل بازی کرده با 3 گل و یک پاس گل آخرین بازیکن این فهرست است. بازیکنانی که به نسبت دیگر سایپایی‌ها عملکرد قابل دفاعی داشته‌اند اما به نسبت دیگر تیم‌ها و بازیکنان لیگ، نتوانستند گرهی از کار تیم خود باز کنند تا سایپا همچنان یکی از گزینه‌های سقوط باشد.

 

بیشتر بخوانید:

بهترین‌های شاهین؛ دروازه‌بان به جای همه

بهترین‌های فصل تراکتور: بی‌مهاجم

بهترین‌های پیکان: قعرنشینی با خط حمله خطرناک