بهترین‌های شاهین؛ دروازه‌بان به جای همه

رضا صابری - متریکا ۱۳۹۹/۰۱/۰۴

 از کل ترکیب نیم‌فصل اول شاهین فقط می‌توان از عملکرد دو بازیکن دفاع کرد.

بهترین بازیکنان شاهین در لیگ نوزدهم، اسماعیل شریفات، سجاد مشکل پور، سجاد حیدری، شاهین، تعداد گل و پاس گل شریفات در شاهین، تعداد گل و پاس گل های مشکل پور در شاهین، تعداد گل و پاس گل های سجاد حیدری در شاهین، نمره متریکا شریفات در شاهین، نمره متریکا مشکل پور

متریکا؛ مرجع آماری و فنی فوتبال ایران- شاهین برعکس نیمه اول فصل در نیم‌فصل دوم نتایج قابل قبولی گرفته است. با وجود اینکه در 5 بازی اخیر شاهین، بازیکنانی مثل اسماعیل شریفات با 2 گل و یک پاس گل خوش درخشیده‌اند و سجاد مشکل‌پور و سجاد حیدری هر کدام با یک گل زده و ابوالفضل رزاق‌پور با نمایشی قابل دفاع عملکرد خوبی داشته‌اند، اما به دلیل زمان کم حضورشان در زمین، نمی‌توانند در فهرست بهترین‌های فصل این تیم قرار بگیرند. اما باید بپذیریم که شاهین با حضور این بازیکنان و سرمربی جدیدش میشو بوده که توانسته جانی دوباره بگیرد. آن‌ها از 5 بازی بعد از تعطیلات نیم‌فصل، با 3 برد و 1 تساوی و یک باخت، 10 امتیاز به دست آورده‌اند. شاید از کل ترکیب نیم‌فصل اول شاهین فقط بتوان از عملکرد دو بازیکن دفاع کرد. ماکسیم کوویلیتایا دروازه‌بان و بهروز نوروزی‌فرد مدافع این تیم.
 

ماکسیم کوویلیتایا بهترین بازیکن شاهین تا اینجای فصل

ماکسیم کوویلیتایا، ماکسیم کوویلیتایا بهترین بازیکن شاهین در لیگ نوزدهم، تعداد کلین شیت های ماکسیم، تعداد مهار های ماکسیم، تعداد سیوهای ماکسیم، تعداد گل خورده ماکسیم، نمره متریکا ماکسیم کوویلیتایا در شاهین، شاهین، تعداد بازی ماکسیم کوویلیتایا در شاهین،

ماکسیم که با نمره متریکا 6.71 بهترین عملکرد را بین بازیکنان شاهین دارد هشتمین دروازه‌بان برتر لیگ نوزدهم است. او در 18 بازی دروازه‌بان شاهین بوده است. ماکسیم کوویلیتایا فقط 3 بار توانسته دروازه‌اش را بسته نگه دارد و در هر سه بازی هم از طرف متریکا به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد. میانگین گل‌ خورده ماکسیم در هر 90 دقیقه 1.6 است. بر اساس داده‌های متریکا، او در هر 90 دقیقه 4.2 مهار داشته است و از این نظر بهترین آمار را بین دروازه‌بانان لیگ برتر دارد. ماکسیم به طور کلی موفق شده 72 درصد شوت‌هایی که به سمت چارچوب‌اش زده شده را مهار کند و از این نظر آمار نسبتا قابل دفاعی را به جا گذاشته است. البته این را هم باید در نظر گرفت که او در این 18 بازی، 8 اشتباه مهم داشته است. بیشتر از همه دروازه‌بانان حاضر در لیگ برتر.

در خط دفاعی هم بهروز نوروزی‌فرد 19 بازی برای شاهین انجام داده که در نهایت با نمره متریکا 6.64 دومین بازیکن برتر شاهین بوده است. او به طور میانگین در هر 90 دقیقه 7.9 عملکرد دفاعی ثبت کرده است. بیشتر از هر بازیکن دیگری در شاهین. نوروزی‌فرد در 70.2 درصد از نبردهای تن به تن هم موفق بوده که آمار خوبی برای این مدافع است.