عارف غلامی؛ پدیده جدید آبی‌ها

رضا صابری - متریکا ۱۳۹۹/۰۱/۰۴

نمایش خیره‌کننده عارف در لیگ نوزدهم باعث شده تا شاهد تولد یک مدافع مرکزی مطمئن دیگر در فوتبال ایران باشیم.

عملکرد عارف غلامی در لیگ نوزدهم، عارف غلامی، تعداد گل های عارف غلامی در لیگ نوزدهم، تعداد پاس گل های عارف غلامی در لیگ نوزدهم، تعداد نبردهای پیروز عارف غلامی در لیگ نوزدهم، نمره متریکا عارف غلامی در لیگ نوزدهم، عملکرد دفاعی عارف غلامی در لیگ نوزدهم

متریکا؛ مرجع آماری و فنی فوتبال ایران- نمایش خیره‌کننده عارف در لیگ نوزدهم باعث شده تا شاهد تولد یک مدافع مرکزی مطمئن دیگر در فوتبال ایران باشیم. غلامی 22ساله که در این فصل 14 بازی برای استقلال در لیگ برتر انجام داده در نهایت با دریافت نمره 7.14 از متریکا جزو بهترین بازیکنان لیگ بوده است و بعد از دیاباته دومین بازیکن برتر استقلال در این فصل. با این یادآوری که ارسلان مطهری میانگین نمره متریکای بهتری دارد اما هنوز بازی‌هایش به اندازه‌ای که از بهترین‌های فصل استقلال باشد نرسیده است.

عارف غلامی توانایی هجومی خود را هم با یک گل و یک پاس‌گل نشان داده است. هر دو در بازی برابر سایپا که استقلال با 4 گل به برتری رسید. او در همان بازی از طرف متریکا به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد. بر اساس داده‎های متریکا، غلامی در هر 90 دقیقه به طور میانگین (6.9) نبرد پیروز داشته است. کمتر بازیکنی به اندازه او در نبردهایش موفق بوده است. به طور کلی عارف در 65 درصد نبردهایش برنده بوده که یکی از بهترین آمارها بین بازیکنان لیگ برتر است. غلامی به طور میانگین در هر 90 دقیقه (6.2) عملکرد دفاعی هم ثبت کرده است. آمارها نشان از خستگی‌ناپذیری و انرژی خیره‌کننده غلامی دارد. غلامی مسیر روشنی برای پیشرفت روبه‌روی خود می‌بیند  اگر به سادگی درگیر حواشی نشود.

 

بیشتر بخوانید:

ستاره‌هاي پيش رو؛ تيم منتخب جوان لیگ

تیم منتخب مصدوم‌های فصل!