زیر سایه رفتن ستاره؛ ترابی در انتظار درخشش زیر نظر یحیی

مجید کردکریمی - متریکا ۱۳۹۸/۱۲/۰۳

تاثیرگذارترین بازیکن نیم‌فصل اول پرسپولیس، از زمان ورود یحیی هنوز تاثیر مستقیمی روی گل‌ نداشته است

عملکرد مهدی ترابی قبل و بعد از حضور یحیی گل‌محمدی، میانگین نمره متریکا نیم فصل مهدی ترابی، میانگین نمره متریکا چهار بازی اخیر مهدی ترابی در لیگ و آسیا

متریکا؛ مرجع آماری و فنی فوتبال ایران- مهدی ترابی در نیم‌فصل اول لیگ به نقطه امید پرسپولیس تبدیل شده بود و در بازی‌هایی که به نظر می‌رسید این تیم به بن‌بست خورده باشد راه‌گشای تیمش بود. همه‌کاره‌ی تیم کالدرون در راه صدرنشینی، در حضور سرمربی جدید هنوز به درخشش گذشته نرسیده است.

ترابی با 9 گل و پاس‌گل و کسب یک پنالتی تاثیرگذارترین بازیکن هجومی تیم کالدرون بود اما در چهار بازی‌ای که از آمدن یحیی گل‌محمدی می‌گذرد او هیچ تاثیر مستقیمی روی گل‌های این تیم نداشته است. ترابی نیم‌فصل اول را با میانگین نمره 7.44 به پایان برد و زیرنظر یحیی در چهار بازی گذشته در لیگ و آسیا میانگین نمره 6.84 را از متریکا گرفته است. به‌نظر می‌رسد علاوه بر اینکه در تیم یحیی فوکوس از روی ترابی برداشته شده، خود او هم هنوز نتوانسته نقش خود را در شاکله تیم سرمربی جدید تثبیت کند. در این چند بازی هسته تاثیرگذاری پرسپولیس از نقش‌آفرینی تمام و کمالِ ترابی به امیری-علیپور جابجا شده است.

در تحلیل این افت باید درنظر داشت که پرسپولیس مشابه نیم‌فصل اول وارد تونل سخت‌گذر برخورد به مدعیان شده و به جز باخت به الدحیل در آسیا، روند نتیجه‌گیری خود را حفظ کرده است. ترابی در ابتدای لیگ هم با وجود بازی‌های خوبش تاثیر مستقیم روی گل‌ها نداشت و شروع درخشش‌اش بعد از گذر از این تونل و گل به پیکان بود.