استناد به آمارهای متریکا در نشست خبری سپاهان-فولاد

ایسنا ۱۳۹۸/۱۲/۲۲

آمارهای متریکا حضوری پررنگ در کنفرانس خبری امیر قلعه‌نویی پیش از بازی سپاهان-فولاد داشت. به‌گونه‌ای که هم قلعه‌نویی هم منتقدان او بحث‌های فنی خود را با استناد به آمار و نمره‌های متریکا انجام دادند. 
در بخشی از کنفرانس، سرمربی زردها با اشاره به آمارهایی که متریکا از عملکرد فنی سپاهان در لیگ برتر منتشر کرده، از عملکرد فنی تیمش دفاع کرد. بر اساس گزارش ایسنا از این کنفرانس، امیر قلعه‌نویی با اشاره به اینکه «امسال نسبت به بودجه خود جلوتر هستیم» گفت: «ما خیلی دشمن داریم. سایت متریکا،‌ سه تا تیم شاخص را معرفی کرده است. شهرخودرو سپاهان و آن تیم سوم را یادم نمی‌آید. در ایجاد موقعیت و موقعیت به حریف ندادن،‌ سپاهان اول است. ما در ایجاد موقعیت از همه تیم‌های لیگ برتر جلوتر هستیم. با همه اینها کارشناس‌های محلی حرف‌هایی می‌زنند که یا از ندانم کاری‌هایشان است یا دشمنی دارند البته بعضی از آن‌ها هم متشکر هستم.»
در ادامه یکی از خبرنگاران هم با استناد به نمره‌های متریکا نقدی را متوجه امیر قلعه‌نویی کرد. ایسنا در این باره نوشته است: 
قلعه‌نویی در پاسخ به پرسشی درباره نمره کم علی قربانی مهاجم تیم سپاهان در سایت متریکا و اینکه چرا این بازیکن باتوجه به اینکه پیشنهاد خارجی داشته از لیست سپاهان خارج نشده است، خاطرنشان کرد: «شما در صلاحیت این نیستید که چه بازیکنی بماند یا برود.»