عملکرد فولاد در شش بازی اول فصل

حسام محسنیان ۱۳۹۸/۰۷/۱۶

عملکرد فولاد در شش بازی اول فصل

متریکا؛ مرجع آماری و فنی فوتبال ایران - جواد نکونام با حضور روی نیمکت فولاد قبل از هر چیزی، دفاع کردن را به بازیکنان این تیم یاد داده است. فولاد در چهار هفته اخیر گل نخورده تا بعد از سپاهان و تراکتور که در این شش هفته گلی نخوردند، بهترین خط دفاع لیگ به فولاد برسد. در این فصل فقط 12 شوت به چارچوب فولاد زده شد که ده شوت را شهاب گردان مهار کرده و بهترین بازیکن فولاد در این شش هفته لقب گرفته است.
البته همانطور که فولاد به حریفانش سخت اجازه شوت زدن می‌دهد، این تیم هم کم شوت می‌زند. به طور متوسط در بازی‌های این فصل فولاد فقط 17.6 شوت از سوی بازیکنان دو تیم زده شده که بعد از بازی‌های نفت مسجدسلیمان، کمترین تعداد شوت است. در شش مسابقه فولاد مجموعا 5 گل رد و بدل شده و نه فولاد و نه حریفش در هیچ مسابقه‌ای بیشتر از یک گل نزدند. در این فصل هیچ تیمی کمتر از فولاد گل (3) نزده و بیشترین تعداد ناکامی در گلزنی (3) هم به نام این تیم است.

جواد نکونام از مربیانی است که طبق یک ساختار جلو می‌رود و به آرایش تیمش دست نمی‌زند. فولاد در همه مسابقات این فصل با آرایش 1-3-2-4 بازی کرده است. فولاد به طور متوسط 50درصد مالکیت توپ داشته و 76.4درصد از پاس‌های بازیکنان این تیم به مقصد رسیده است.