عملکرد تراکتور در شش هفته اول فصل

حسام محسنیان ۱۳۹۸/۰۷/۱۶

عملکرد تراکتور در شش هفته اول فصل

متریکا؛ مرجع آماری و فنی فوتبال ایران - دنیزلی در همه مسابقات آرایش تراکتور را از بین 3-3-4 یا 1-3-2-4 انتخاب کرده است. بازیکنانی که در این فصل برای او بازی کردند هم زیاد نیستند و مگر تغییری اجباری، معمولا دنیزلی به ترکیب تیمش دست نمی‌زد. در این شش هفته بهترین بازیکن این تیم که بالاترین نمره را در بین همه بازیکنان لیگ هم کسب کرده رضا اسدی است. اسدی ابتدا به عنوان هافبک دفاعی برای تراکتور بازی کرد و در ادامه با مصدومیت خانزاده به قلب دفاع رفت.
تراکتور یکی از دو تیمی است که در این فصل هنوز گل نخورده. در ثبت این آمار علاوه بر رشید مظاهری، سایر بازیکنان هم با تعهد بالا در کمک به دفاع، نقش پررنگی داشتند. در این فصل تیم‌های مقابل تراکتور فقط 55 مرتبه اجازه شوت‌زنی پیدا کردند که فشار بالای و پرس بازیکنان این تیم روی بازیکن صاحب توپ شد باعث شد کمترین شوت در چارچوب متحمل شده (11) به نام تراکتور ثبت شده باشد.
تیم دنیزلی در نبردهای یک مقابل یک هم آماری خوبی دارد و جنگنده ظاهر شده است. تراکتور سومین تیم لیگ از حیث نبرد پیروز (میانگین 60.7) است. در بازی‌های تراکتور بیشترین خطا ثبت شده و تراکتور هم تا این مقطع از لیگ خشن‌ترین تیم لیگ بوده.
تراکتور از حیث آماری هنوز در نیمه جلوی زمین موتورش راه نیفتاده و فقط 4 گل زده است. اما نشانه‌های برجسته‌ای از آینده‌ای درخشان دارد. شاگردان دنیزلی به طور متوسط در هر مسابقه 10.8 مرتبه با شوت دروازه حریفان را تهدید کردند که مجموعا 23 شوت‌شان در چارچوب بود. دقت شوت تراکتور هم نشان می‌دهد که بازیکنان این تیم شوت بی‌هدف کم می‌زنند و معمولا شوت‌های‌شان از نقطه درستی زده می‌شود. تراکتور دومین دقت شوت (35%) را در بین همه تیم‌های لیگ دارد.
 میانگین مالکیت 56.5 و متوسط پاس 431.8 با دقت 79.6درصد هم از دیگر آمارهای این فصل تراکتور است.