عملکرد نفت مسجدسلیمان در شش هفته اول فصل

کامیار معین ۱۳۹۸/۰۷/۱۶

عملکرد نفت مسجدسلیمان در شش هفته اول فصل

متریکا؛ مرجع آماری و فنی فوتبال ایران - نفت مسجدسلیمان تا پایان هفته ششم با 8 امتیاز و بدون باخت در رتبه هشتم جدول قرار دارد. تیم تارتار شاخصه مدل بازی تیم‌های سابق این مربی که بازی هوایی است را داراست. نفت مسجدسلیمان که فصل قبل حتی یک گل هم با ضربه سر نزده بود، در این فصل شش گل زده که به جز یک گل، همه را با سر زده است.

البته از مدل خریدهای تارتار که شامل بازیکنان توانا در نبردهای هوایی مانند فرزاد حاتمی می‌شد هم قابل پیش‌بینی بود که این سرمربی در مسجدسلیمان هم سراغ فوتبال فیزیکی و نبردهای پرتعداد هوایی است. خریدهای دیگر تارتار در نفت هم جواب دادند؛ حامد نورمحمدی تا این مقطع از فصل با دو گل زده بهترین گلزن این تیم است. متوسط 15.5 نبرد هوایی موفق برای این تیم تا به اینجای فصل ثبت شده است.


البته قرعه بد نفت مسجدسلیمان در شروع فصل و بازی با همه تیم‌های مدعی هر چند که از نظر امتیازی این تیم را با افت مواجه نکرد اما در فاکتورهای آماری این تیم را به پایین جدول فرستاد.  شاگردان تارتار با ثبت 7.3 شوت در هر مسابقه رتبه 16 و در ثبت 2.3 شوت در چارچوب رتبه چهاردهم لیگ را دارند. این تیم با ثبت میانگین مالکیت 46.7 درصدی در جایگاه دوازدهم است.


تیم نفت مسجدسلیمان 78.1 درصد از متوسط 402.7 پاس داده شده در هربازی را به مقصد رسانده است که در هر دو بخش در رتبه هفتم قرار دارد. اما اوج کار این تیم در ثبت رکورد متوسط 2.7 شوت در چارچوب متحمل شده است که با توجه به بازی‌های سخت این تیم رتبه چهارم را در این بخش به خود اختصاص داده است.