پرونده بازی فولاد و استقلال

متریکا ۱۳۹۹/۰۴/۰۶

پرونده بازی فولاد و استقلال را می‌خوانید.

متریکا؛ مرجع آماری و فنی فوتبال ایران - فولاد با ۵۵٪ مالکیت توپ، ۱۱۵ پاس بیشتر (۶٪ دقت پاس بالاتر)، ۱۳ شوت و ۶ شوت در چارچوب استقلال نه نفره‌ را شکست داد.

 محمد آبشک بهترین بازیکن بازی فولاد - استقلال

محمد آبشک یک پاس‌گل داد، بیشتر از هر بازیکنی خطا گرفت، باعث اخراج زودهنگام علی کریمی شد، بیشترین نبرد موفق زمین را داشت، ۸ مرتبه مالکیت توپ را به نفع تیمش برگرداند، بیشترین پاس سالم (۴۸) بازی را داد و با ۷۷ لمس توپ فعال‌ترین بازیکن زمین بود. آبشک در این بازی نمره ۷.۶۳ را از متریکا کسب کرد.

نمره متریکا به بازیکنان فولاد در بازی با استقلال

شش بازیکن فولاد در این بازی نمره بالای ۷ دریافت کردند.

 نمره متریکا به بازیکنان استقلال در بازی با فولاد

دو اخراجی استقلال پایین‌ترین نمرات بازی را دریافت کردند. حسین حسینی هم با دو سوپر واکنش، بهترین بازیکن استقلال (نمره ۷.۴۶) در این بازی بود.

مهار کامل قایدی و مطهری در اهواز

جواد نکونام در مهار دو مهاجم استقلال موفق بود. دیداری که مهدی قایدی در هیچ کدام از ۵ اقدامش به دریبل موفق نبود و ارسلان مطهری هم نتوانست هیچ کدام از بازیکنان فولاد را دریبل کند. قایدی ۶ و مطهری ۲ توپ لو دادند. از مجموع ۲۴ نبردی که داشتند، ۱۷ دوئل را به فولادی‌ها باختند. اتفاقی که باعث شد دو مهاجم استقلال حتی شوت هم نتوانستند بزنند و پاس کلیدی ندادند تا نمره پایینی در متریکا کسب کنند.

 ادامه درخشش احمدزاده در فولاد این بار مقابل استقلال

فرشاد احمدزاده در یکی از بهترین نمایش‌های این فصلش، ۴ مرتبه با شوت دروازه‌ استقلال را تهدید کرد که سه تا از آنها در چارچوب بود. دو شوت احمدزاده را حسینی با سوپرواکنش و به کمک دیرک دروازه جمع کرد. استقلالی ها برای مهار فرشاد ۴ مرتبه مجبور به ارتکاب خطا شدند و احمدزاده ۶ نبرد هم برنده شد تا نمره ۷.۱۳ را از متریکا دریافت کند.

عملکرد مسعود ریگی در این بازی

اخراج زودهنگام علی کریمی، بار کمک به خط دفاع را روی دوش مسعود ریگی گذاشت. ریگی در بازی با فولاد بیشتر از هر بازیکنی (۱۰ مرتبه) مالکیت توپ را به نفع تیمش برگرداند. همچنین بالاترین قطع پاس (۳) بازی را داشت. هافبک متعهد استقلال اصلا هم دریبل نخورد؛ دو تکل موفق.

عملکرد عارف آقاسی در این بازی

عارف آقاسی شب قبل نقش پررنگی در مهار مهاجمان تکنیکی استقلال داشت. آقاسی در این بازی بدون اینکه خطا کند، ۸ تا از ۹ نبردش مقابل بازیکنان استقلال را پیروز شد. مدافع ۲۳ ساله فولاد اصلا دریبل نخورد و هر ۴ مرتبه‌ای که مهاجمان استقلال قصد دریبل او را داشتند، آقاسی توپ را گرفت. آقاسی که سرعت بالایش به کارش آمده بود و در کورس‌ها جا نمی‌ماند، همچنین ۹ مرتبه مالکیت توپ را به نفع تیمش برگرداند.