سايت >> متریکا در رسانه های دیگر

دوئل پدیده های دروازه بانی لیگ؛ جنگ قهرمانان شیرجه در آزادی

دوئل پدیده های دروازه بانی لیگ؛ جنگ قهرمانان شیرجه در آزادی

نویسنده: سایت ورزش 3

تاریخ: ۱۳۹۷/۰۲/۰۲

 

به گزارش "ورزش سه"، دو سید جدید فوتبال ایران، پدیده های دروازه بانی لیگ هفدهم فوتبال ایران بودند. سید پیام نیازمند و سید حسین حسینی که البته با شرایط متفاوتی توانستند بیشترین تعداد بازی درون دروازه تیم خود را ثبت کنند در فصل جدید سورپرایز های لیگ بودند و در رده بندی سایت متریکا رده های اول و دوم را به خود اختصاص دادند. این دو چهره آینده دار که شرایط سنی مناسبی برای درخشش در حداقل یک دهه پیش رو را دارند، احتمالا انتخاب اول شفر و جلالی برای دیدار روز یکشنبه در ورزشگاه آزادی خواهند بود.


نیازمند در فصل جاری 21 مرتبه از ابتدا به زمین رفته اما حسینی با توجه به حضور رحمتی 19 حضور لیگ برتری را در فصل جاری در کارنامه خود دارد. این دو چهره که دومین و سومین خط دفاعی لیگ برابر آنها قرار دارد، دومین تقابل مستقیم را روز یکشنبه تجربه می کنند و به همین بهانه به استقبال این رقابت احتمالی رفتیم:

 


آغاز یک رقابت جدید
حسینی 25 ساله با حضور در لیگ قهرمانان آسیا و تیم ملی ایران و البته تجربه لیگ برتری یکی از آینده های دروازه بانی ایران است اما نیازمند 23 ساله که اولین سال لیگ برتری خود را تجربه می کند نشان داده که رقیب جدی برای حسینی در یک دهه پیش رو خواهد بود و می تواند در کنار بیرانوند تا مدت ها مثلثی جذاب برای تیم ملی ایران باشند.

 

تمرین در کنار دروازه بان های ملی
مهدی رحمتی و رحمان احمدی دو دروازه بان ایران در مسیر جام جهانی 2014 بودند که در فصل جاری به عنوان دروازه بان اول در کنار این دو جوان کار خود را آغاز کردند. احمدی با گذشت زمان نیمکت نشین نیازمند شد اما رحمتی با توجه به آمادگی، اهمیت برخی دیدارها و محرومیت حسینی در دیدارهای حساسی مانند دربی، رفت و برگشت با الاهلی و البته مسابقات جام حذفی جلوتر از حسینی درون دروازه قرار گرفت. نیازمند و حسینی در تمرینات خود دو رقیب جدی، آماده و با سابقه دارند که مطمئنا در مسیر پیشرفت این دو چهره، نقش آفرینی کردند.

 

 

 

حسینی پیشتاز در کلین شیت، تساوی در گل خورده
دروازه بان استقلال در ثبت کلین شیت وضعیت بهتری دارد و از نیازمند بهتر عمل کرده اما میانگین گل دریافتی این دو دروازه بان کاملا برابر است. دروازه بان استقلال در 19 دیدار موفق به ثبت 10 کلین شیت شده اما نیازمند در 21 دیدار تنها 9 کلین شیت در کارنامه خود دارد.
بر اساس آمار سایت متریکا میانگین گل خورده این دو دروازه بان 0.6 است و هر دو چهره در این آمار بهتر از دیگری هستند.

 

 


نیازمند دروازه بان با سیو بیشتر
مهار ضربات داخل چهارچوب آیتمی است که برتری را به نیازمند می دهد. دروازه بان پیکان تعداد سیو بیشتری نسبت به حسینی دارد و میانگین مهارهای موفق او در مسابقات لیگ برتر 3.2 در هر مسابقه است در حالیکه آمار سایت متریکا این عدد را برای حسینی 3.0 نشان می دهد.

یکی از ویژگی های مهم دروازه بان ها، بازی با پا است. دقت پاس حسین حسینی در استقلال نزدیک به 64 درصد است اما این عدد برای نیازمند 49.6 درصد است که در این  بخش برتری با حسینی می باشد. دروازه بان استقلال البته از رقیب خود خشن تر است و تا به امروز 3 کارت زرد دریافت کرده اما نیازمند تنها یک کارت زرد از داورها دریافت کرده است.