سايت >> متریکا در رسانه های دیگر

بالاتر از تبریزی و کی‌روش؛ تهدید پرسپولیس با شماره ۷

بالاتر از تبریزی و کی‌روش؛ تهدید پرسپولیس با شماره ۷

نویسنده: سایت نود

تاریخ: ۱۳۹۷/۰۲/۰۱

 

وبسایت رسمی برنامه نود - بالاتر از بهترین گلزن تیم و کی‌روشِ ۱۹۵ سانتی‌متری، این محمدرضا حسینی است که در بازی فردا می‌تواند تهدید جدی برای پرسپولیس باشد.

به گزارش وبسایت نود، مرتضی تبریزی با ۱۳ گل زده، خطرناک‌ترین مهاجم این فصل ذوب‌آهن است. بازیکنی که به طور متوسط از هر پنج شوت‌، یکی را گل می‌کند. ذوب‌آهن یک مهاجم دیگر هم دارد به نام کی‌روش استنلی. ۱۹۵ سانتی‌متریِ برزیلی که بیشترین آمار پیروزی در نبردهای هوایی را دارد. کی‌روشِ ذوبی‌ها به طور متوسط در هر مسابقه، نزدیک به ۵ نبرد هوایی دارد که این آمار بهتر از شجاع خلیل‌زاده به عنوان موفق‌ترین بازیکن پرسپولیس روی توپ‌های هوایی است. ولی نه مرتضی تبریزی و نه کی‌روش استنلی بهترین مهاجم ذوب‌آهن نیستند. طبق نمرات سایت ۹۰، این محمدرضا حسینی است که با دریافت معدل ۲،۸۰ به عنوان بهترین بازیکن ذوب‌آهن و هشتمین بازیکن برتر لیگ معرفی شده است.

این فصل محمدرضا حسینی در پنج پست مختلف به بازی رفته است. از هافبک تهاجمی تا هافبک چپ و راست و همچنین مهاجم و وینگر برای ذوب‌آهن بازی کرده است. که موفق‌ترین پست برای او، هافبک راست بوده است. پستی که در ده بازی، ۵ گل و ۳ پاس گل را برای او به همراه داشته است. حسینی زمانی که نزدیک به دروازه حریف بازی می‌کند، ابایی از شوت زدن ندارد. طبق آمار متریکا، این بازیکن به طور متوسط در هر بازی بیش از دو شوت می‌زند. حتی در بازی دور رفت مقابل استقلال، سابقه زدن ۶ شوت به سمت دروازه حریف را هم دارد. نرخ تبدیل شوت به گلِ محمدرضا حسینی ۱۱،۳ درصد است. بازیکنی که روی هوا هم پرخطر ظاهر شده است و گل برتری دقیقه ۹۰ ذوب‌آهن به استقلال را روی ضربه سر زده بود.

پرسپولیس در بازی فردا خیلی نمی‌تواند امیدوار باشد که با بستن راه شوت و موفقیت در نبردهای هوایی، محمدرضا حسینی را به طور کامل مهار کرده باشد. بازیکنی که با ثبت میانگین ۲،۴ دریبل در هر مسابقه، به عنوان تکنیکی‌ترین بازیکن ذوب‌آهن نشان داده که توانایی بر هم زدن نظم هر دفاعی را دارد.