سايت >> متریکا در رسانه های دیگر

جهش بزرگ اسماعیلی؛ پیش و پس از شفر

جهش بزرگ اسماعیلی؛ پیش و پس از شفر

نویسنده: سایت نود

تاریخ: ۱۳۹۷/۰۱/۳۰

 

وبسایت رسمی برنامه نود - در پایان مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا فرشید اسماعیلی با ۴ پاس گل بهترین پاسور استقلال است و البته در بین دیگر تیم‌های ایرانی هم بازیکنی به اندازه اسماعیلی پاس گل نداده است.

به گزارش وبسایت نود، فرشید اسماعیلی از آماده‌ترین بازیکنان استقلال است که حالا جز ۱۱ بازیکن اصلی شفر هم شده و نقش پررنگی در حملات آبی‌پوشان دارد. نگاهی به روندی که فرشید در فصل اخیر طی کرده نشان می‌دهد حضور شفر در استقلال چه تاثیر شگفت‌انگیزی روی این بازیکن داشته است.

اسماعیلی که هفته‌های ابتدایی لیگ هفدهم را از دست داده بود بعد از بازگشت در هفته پنجم برای منصوریان به میدان رفت و تا هفته هشتم حدود ۲۰۰ دقیقه برای استقلال منصوریان بازی کرد اما هیچ تاثیری در بازی‌های نه چندان چشم‌نواز استقلال نداشت. اسماعیلی در بازی با سپیدرود که مک درموت سرمربی‌گری استقلال را به عهده داشت موفق شد یک پاس گل بدهد. اما درخشش او از زمان حضور شفر در تیم آبی‌پوش پایتخت شروع شد. اسماعیلی در سومین بازی تیم شفر برابر نفت تهران پاس گل داد و جای پای خود را در ترکیب اصلی استقلال محکم کرد. بر اساس آمار متریکا، اسماعیلی بعد از حضور شفر حدود ۱۰۷۰ دقیقه برای استقلال بازی کرده که با ۵ گل و ۳ پاس گل جز مهم‌ترین بازیکنان تیم شفر بوده است. اسماعیلی به طور میانگین هر ۱۳۰ دقیقه یا یک گل برای استقلال زده یا یک گل ساخته است.

فرشید در لیگ قهرمانان آسیا هم بهترین پاسور استقلال است. ۴ پاس گل در ۴۴۵ دقیقه حضور در ۶ بازی مرحله گروهی نشان می‌دهد فرشید حدودا هر ۱۱۰ دقیقه یک پاس گل آسیایی به نام خود ثبت کرده است. او حالا جز مهره‌های تاثیرگذار شفر است که در ادامه لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا هم سرمربی آلمانی می‌تواند روی درخشش‌اش حساب باز کند.