عاقبت جنجال اینستاگرامی: رحمتی و حسینی ضعیف بودند

رضا صابری - متریکا ۱۳۹۸/۱۲/۰۳

هفته‌ پرحاشیه‌ و عجیب مهدی رحمتی و حسین حسینی با عملکرد ضعیف آسیایی هر دو بازیکن همراه شد.

مهدی رحمتی و حسین حسینی، گل خورده رحمتی، گل خورده حسینی، نمره متریکا رحمتی، نمره متریکا حسینی

متریکا؛ مرجع آماری و فنی فوتبال ایران- انتظار می‌رفت که هر دو دروازه‌بان بعد از پیشامدهای اخیر و جنجال اینستاگرامی، تحت‌تاثیر حواشی به وجود آمده قرار بگیرند. در بازی‌های دیروز تیم‌های ایرانی، دروازه‌بان‌های دو تیم بعد از جدل‌هایی که در استوری‌های ایسنتاگرامی به وجود آمد به شدیدترین شکل تنبیه شدند.

مهدی رحمتی روی اولین توپی که به دروازه شهرخودرو رسید یک خروج ناموفق داشت و علی نعمتی، مدافع این تیم دروازه‌ او را نجات داد. او البته در نیمه اول خوش‌شانس هم بود که هیچ‌یک از شوت‌های پاختاکور در چارچوب نبود. با شروع نیمه دوم دو شوت ابتدایی بازیکنان حریف وارد دروازه‌ رحمتی شد و او هیچ واکنشی نداشت. تیم ازبک 4 شوت به چارچوب شهرخودرو زد که 3 بار به تور دروازه رحمتی چسبید تا شماره یک تیم مشهد، ضعیف‌ترین بازیکن شهرخودرو در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا باشد (نمره متریکا: 5.99). همان دروازه‌بانی که هفته قبل برابر الهلال با وجود دریافت 2 گل، عملکرد قابل دفاعی داشت و بر اساس داده‌های متریکا، 4 مهار ثبت کرد (نمره متریکا:6.86).

نمره متریکا بازیکنان شهرخودرو در بازی با پاختاکور

حسینی هم روز خوبی مقابل الاهلی عربستان نداشت. روی اولین توپی که به باکس استقلال رسید دروازه بان این تیم در حالی که مدافعان هم در صحنه حاضر بودند با بی‌احتیاطی و اشتباه، یک پنالتی را به الاهلی تقدیم کرد. حریف استقلال در مجموع فقط 3 شوت در چارچوب داشت که 2 بار به گل رسید و تنها مهار حسینی روی یک شوت ساده‌ بود. او هم مثل رحمتی با یک عملکرد ضعیف بدترین بازیکن استقلال در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا شد (نمره متریکا: 5.79). حسینی هفته قبل برابر الشرطه عملکرد قابل قبولی داشت. بر اساس داده‌های متریکا، او 2 مهار داشت و از متریکا نمره قابل قبول 6.5 را گرفته بود.

نمره متریکا بازیکنان استقلال در بازی با الاهلی