ترین‌های هفته بیست و هشتم لیگ برتر

نویسنده: مجید کردکریمی - متریکا تاریخ: ۱۳۹۸/۰۲/۱۸

ترین‌های هفته بیست و هشتم لیگ برتر

بیشترین نجات دروازه
اولین تجربه فرهاد مجیدی روی نیمکت استقلال، روز سختی را برای هم‌نامان جنوبی‌شان رقم زد. استقلال با 12 شوتی که در چارچوب زد می‌توانست نتیجه سنگین‌تری را هم به استقلال خوزستان تحمیل کند. در این میان حسین پورحمیدی با 7 بار نجات دروازه بازی را تا جایی پیش برد که خوزستانی‌ها در دقایقی از بازی به گرفتن تساوی نیز امیدوار بودند.


بیشترین قطع پاس
میثم کریمی هافبک دفاعی استقلال خوزستان که در این فصل 24 بازی از 25 بازی‌اش را در این پست بازی کرده، با 5 بار قطع پاس در این هفته رکوردار بود، اما این تعداد از قطع در مقابل فراوانی پاس‌های آبی‌های تهران کافی نبود.


بیشترین تکل موفق
رکورد تکل‌های موفق در این هفته در اختیار مدافعان جوان لیگ بود. محمد نادریِ پرسپولیس این هفته در برابر مثلث سمت راست تراکتورسازی عملکرد مثبتی داشت. مثلثی که با اسماعیلی‌فر و احمد موسوی ساخته  و با اضافه شدن دژاگه کامل می‌شد. طاها شریعتی مدافع زیر بیست سال سایپا در اولین بازی‌ فیکس خود در این فصل با 5  تکل موفق از خوب‌های دفاعی تیمش مقابل پدیده بود. مجتبی مقتدایی مدافع راست ذوب آهن دیگر بازیکنی‌ست که با همین تعداد تکل موفق روز خوبی را در برابر وینگرهای تکنیکی پارس جم سپری کرد.


بیشترین دفع توپ  
هیچ دروازه‌ای در این هفته بیش از دروازه استقلال خوزستان تهدید نشد. تیمی که با 4 گل بازی را واگذار کرد دو مدافع با نمره بالای هفت از متریکا داشت. یکی از این مدافعین محمدرضا شیرزادی‌ست که تنها سه هفته برای آبی‌های خوزستان بازی کرده و مقابل استقلال در پست مدافع مرکزی 12 دفع توپ را به ثبت رساند.


بیشترین نبرد هوایی موفق
اصفهان حالا علاوه بر کیروش در سپاهان، یک مهاجم خارجی دیگر با قابلیت بازی هوایی دارد. این هفته کریستین اوساگونای ذوب‌آهن برابر پارس جم 10 نبرد موفق هوایی را برد. فرزاد جعفری مدافع راست فولاد هم همین تعداد از دوئل‌های هوایی را در برابر پاس‌های بلند پیکانی‌ها برد.

بیشترین پاس
در روزی که استقلالی‌ها نزدیک به 600 پاس بین هم رد و بدل کردند، علی کریمی با 106 پاس نقطه اتصال واحد دفاعی و هجومی تیم بود.


بیشترین شوت
در هفته بیست و هشتم به جز تراکتورسازی همه بالانشینان لیگ یک نماینده در بخش بیشترین شوت هفته دارند. احمد نوراللهیِ پرسپولیس، علی کریمیِ استقلال، مهرداد محمدیِ سپاهان، امین قاسمی‌نژادِ پدیده ، لوسیانو پریرا فولاد به همراه عیسی آل کثیر از پیکان هر کدام به تنهایی 5 شوت را به سمت دروازه حریفان روانه کردند.


بیشترین پاس کلیدی
5 بار ایجاد موقعیت گلزنی که یکی از آنها پاس گل دوم سپاهان در برد دو هیچ مقابل ماشین‌سازی بود، سعید آقایی را به عنوان بهترین بازیکن زمین و موقعیت‌سازترین بازیکن هفته معرفی کرد. او در این بازی آمار فوق‌العاده‌ای از سانترهای موفق به جا گذاشت و روز سختی را برای مهدی‌زاده مدافع راست ماشین‌سازی رقم زد.


بیشترین دریبل موفق
طالب ریکانی به عنوان کاپیتان، هفته‌های فوق‌العاده‌ای را با نفت آبادان سپری می‌کند. تجربه‌ی نمره بالای 8 در هفته پیش، نمره بالای 9 در هفته پیش‌ترش و 4 برد متوالی که آبادانی‌ها را تا میانه جدول بالا کشیده است. ریکانی مقابل نساجی نیز با 5 دریبل موفق از خوب‌های تیمش بود.