تیم منتخب هفته بیست و هشتم لیگ برتر

نویسنده: محمدامین صادقی - متریکا تاریخ: ۱۳۹۸/۰۲/۱۸

تیم منتخب هفته بیست و هشتم لیگ برتر

متریکا؛ مرجع آماری و فنی فوتبال ایران – هفته بیست و هشتم در شرایطی به پایان رسید که تیم‌های سپاهان، ذوب‌آهن و صنعت نفت دو بازیکن و تیم‌های پرسپولیس، استقلال، پدیده و تراکتور و سپیدرود هم هر کدام یک بازیکن در تیم منتخب هفته دارند.

کوروش ملکی (8.12):

دروازه‌بان سپیدرود در بازی فینال‌گونه با نفت مسجدسلیمان روز درخشانی را پشت سر گذاشت. کوروش ملکی در دقیقه 90 پنالتی حکیم نصاری را مهار کرد. در طول بازی هم (6) مهار و (3) خروج موفق داشته. مجموع عملکردی که باعث شد به عنوان برترین دروازه‌بان هفته انتخاب شود.

سعید آقایی (8.70):

مدافع چپ سپاهان با توجه به نیاز تیمش به سه امتیاز بازی با ماشین‌سازی حضور فعالانه‌تری در فاز هجومی داشت. به طوری که در بیشتر دقایق بازی به مانند یک وینگر عمل کرد. همین حضور پررنگ در حملات باعث شد سعید آقایی پاس گل اول سپاهان را برای مهرداد محمدی فراهم کند. علاوه بر این با (5) پاس کلیدی با فاصله معناداری بیش از هر بازیکنی توانسته در این بازی موقعیت‌سازی کند.

هادی محمدی (7.49):

در اوج‌گیری دوباره ذوب‌آهن در هفته‌های اخیر مدافعان این تیم نقش پررنگی داشتند. هادی محمدی در بازی برابر پارس جم یک آمار خیره‌کننده در فاز دفاعی (15 عملکرد دفاعی) به ثبت رساند. محمدی به خاطر فیزیک مناسب‌اش با (7) نبرد هوایی موفق، نقش مهمی هم در خنثی کردن بازی مستقیم شاگردان تارتار داشت.  

محمد نژادمهدی (7.47):

زوج هادی محمدی در خط دفاعی ذوب‌آهن هم با عملکرد خوبش به تیم منتخب هفته راه پیدا کرد. با این تفاوت که محمد نژادمهدی علاوه بر موفقیت در کارهای دفاعی (7)، در فاز هجومی هم حضور موثری داشت. نژادمهدی در این بازی با حضور به موقع در حملات، گل اول تیمش را به ثمر رساند. 

احسان حاجی‌صفی (7.40):

دفاع چپ تراکتور در ادامه روند با ثبات‌اش در مقابل پرسپولیس هم روز خوبی را پشت سر گذاشته تا به عنوان یکی از چهار مدافع برتر هفته انتخاب شود. احسان حاجی‌صفی در این بازی (3) عملکرد دفاعی، (4) دریبل موفق، (1) پاس کلیدی و (8) نبرد پیروز به ثبت رساند.

امین قاسمی‌نژاد (8.01):

امین قاسمی‌نژاد در بازی با سایپا مهمترین بازیکن پدیده در فاز هجومی بود. وینگر چپ مشهدی‌ها با پاس گلی که برای یونس شاکری فراهم کرده زمینه‌ساز پیروزی مهم و حیاتی پدیده شد. علاوه بر این با (5) بار شوت‌زنی بیشتر از هر بازیکنی در تهدید مستقیم دروازه حریف نقش داشت.

علی کریمی (7.91):

علی کریمی در بازی با استقلال خوزستان محوری‌ترین بازیکن استقلال بود. هافبک دفاعی آبی‌ها گل چهارم تیمش را به ثمر رساند. با (5) شوت بیشتر از هر بازیکنی در این بازی شوت‌زنی کرد. از (9) نبرد هوایی خود (7) بار سربلند خارج شد. و با (6) بار بازیابی توپ نقش مهمی در بازپس‌گیر توپ از حریف بازی کرد. او در مجموع در (14) نبرد تن به تن پیروز شد تا از این حیث هم مرد اول میدان لقب بگیرد. 

کمال کامیابی‌نیا (7.77):

تک گل کمال کامیابی‌نیا یک امتیاز حساس بازی مقابل تراکتور را برای پرسپولیس به همراه داشت. هافبک دفاعی پرسپولیس در انجام وظایف اصلی خود هم موفق عمل کرد. به طوری که با (7) عملکرد دفاعی، (9) نبرد پیروز و (7) بار بازیابی توپ از حریف به خوبی توانسته بازی تراکتور را تخریب کند.

محمدرضا غبیشاوی (7.75):

محمدرضا غبیشاوی در روزی که تیمش در همان دقایق ابتدایی بازی مقابل نساجی ده نفر شد، نقش مهمی در چهارمین پیروزی پیاپی صنعت نفت داشت. غبیشاوی پاس گل اول تیمش را برای جاناتان بالوتلی ساخت و گل دوم را هم خودش وارد دروازه نساجی کرد. 

جاناتان بالوتلی (8.17):

جاناتان بالوتلی هر چقدر در طول فصل کم فروغ بود در چند هفته اخیر عملکرد خیره کننده‌ای داشت. مهاجم برزیلی صنعت نفت در بازی با نساجی بار دیگر هم گل زد هم پاس گل داد. بالوتلی هر چند خیلی دیر در آبادان جا افتاد ولی در این هفته‌های پایانی نشان داد مهاجم توانمندی است.

مهرداد محمدی (8.13):

مهرداد محمدی در برابر ماشین‌سازی گل دوم سپاهان را به ثمر رساند. علاوه بر این با (5) بار شوت‌زنی که (3)تای آن در چارچوب بود به اندازه کل بازیکنان دو تیم در این بازی شوت در چارچوب داشت. آمار جالبی که نشان از نقش مهم وینگر راست سپاهان در کسب سه امتیاز حساس این بازی دارد.