سايت >> تحلیل

طلایه‌داران هفته بیست و چهارم لیگ برتر

نویسنده: محمدامین صادقی - متریکا

تاریخ: ۱۳۹۸/۰۱/۱۸

 
طلایه‌داران هفته بیست و چهارم لیگ برتر

متریکا؛ مرجع آماری و فنی فوتبال ایران –  با پایان هفته بیست و چهارم پرسپولیس و استقلال نیمی از ترین‌های هفته را بدست آوردند. پس از سرخآبی‌ها تیم‌های سپاهان، ذوب‌آهن، استقلال خوزستان، پارس جم و نفت مسجدسلیمان هر کدام در یک بخش به عنوان برترین تیم هفته انتخاب شدند.

هجومی‌ترین: سپاهان

شاگردان امیر قلعه‌نویی در بازی با نساجی (22) بار شوت‌زنی کردند تا لقب هجومی‌ترین تیم هفته را به خود اختصاص بدهند. هر چند که آمار بالای شوت‌های سپاهانی‌ها هیچ کدام به گل ختم نشد.
فرصت طلب‌ترین: استقلال خوزستان

بازیکنان استقلال خوزستان در بازی با پارس جم از سه شوت خود به یک گل رسیدند تا با نرخ تبدیل شوت به گل (33 %) فرصت طلب‌ترین تیم هفته لقب بگیرند. 

خطرناک‌ترین: پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان

پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان به صورت مشترک با (7) شوت در چارچوب به عنوان خطرناک‌ترین تیم‌های هفته انتخاب شدند.

چیره‌ترین: استقلال

استقلال با وجود اینکه در مقابل سایپا به پیروزی نرسید اما با مالکیت توپ (66 %) به عنوان چیره‌ترین تیم هفته معرفی شد.

قلدرترین: ذوب‌آهن

ذوب‌آهن در بازی با سپیدرود بهترین فرصت برای جدا شدن از تیم‌های پایین جدول را از دست داد. بازی که شاگردان علیرضا منصوریان با پیروزی در (63 %) نبردها قلدرترین تیم هفته شدند.

هماهنگ‌ترین: استقلال

استقلال در مقابل سایپا به مانند مالکیت توپ، تعداد پاس بالایی داشت. آنها (555) پاس به ثبت رساندند. هر چند که بخش زیادی از این پاس‌ها بدون ریسک و در فضای جلوی لایه‌های دفاعی سایپا رد و بدل شدند.

مطمئن‌ترین: پارس

پارس جم در بازی با استقلال خوزستان در طول 90 دقیقه تنها سه بار با شوت‌زنی حریف مواجه شد تا لقب مطمئن‌ترین تیم هفته را به خود اختصاص بدهد.

خشن‌ترین: پرسپولیس

پرسپولیسی‌ها با وجود اینکه در مقابل پیکان برتری محسوسی داشتند اما در عین حال بازی خشنی هم ارائه دادند. شاگردان برانکو در این بازی (18) بار خطا کردند تا خشن‌ترین تیم هفته شوند.