سايت >> تحلیل

تیم منتخب هفته بیست و چهارم لیگ برتر

نویسنده: محمدامین صادقی - متریکا

تاریخ: ۱۳۹۸/۰۱/۱۸

 
تیم منتخب هفته بیست و چهارم لیگ برتر

متریکا مرجع آماری و فنی فوتبال ایرانهفته بیست و چهارم در شرایطی به پایان رسید که پرسپولیس و تراکتور دو مدعی اصلی قهرمانی هر کدام دو بازیکن در تیم هفته دارند. پدیده هم با وجود اینکه از جمع مدعیان خارج شده دو بازیکن خود را در تیم منتخب می‌بیند. سپاهان دیگر تیم مدعی یک نماینده دارد در حالی که استقلال هیچ بازیکنی در تیم منتخب ندارد.  

فرناندو دخسوس (7.85):

دروازه‌بان ماشین‌سازی نقش مهمی در کسب یک امتیاز ارزشمند تیمش در مسجدسلیمان داشت. خسوس در این بازی (7) مهار و (3) خروج موفق داشت.

احسان حاجی‌صفی (7.73):

دفاع چپ تراکتور در بازی با صنعت نفت در هر دو فاز دفاعی و هجومی کارنامه موفقی داشت. (4) عملکرد دفاعی، (2) پاس کلیدی و (8) نبرد موفق حاجی‌صفی را به یکی از بهترین بازیکنان زمین در این بازی تبدیل کرد.

شهرام گودرزی (7.84):

شهرام گودرزی با وجود اینکه بیشتر به عنوان مدافع در ترکیب پارس قرار می‌گیرد ولی نقش مهمی در حملات تیمش بازی می‌کند. او در بازی مقابل استقلال خوزستان با (4) پاس کلیدی به اندازه کل بازیکنان دو تیم موقعیت‌سازی کرد. 

گئورگی گولسیانی (7.50):

مدافع گرجستانی نساجی بدون شک بهترین خرید این تیم در سال اول حضور مازندرانی‌ها در لیگ برتر است. گولسیانی در بازی برابر سپاهان هم عملکرد درخشانی داشته و با (13) عملکرد دفاعی موفق به تنهایی بیشتر از هر بازیکن دیگری در این بازی در کارهای دفاعی موفق بود.

فرزاد جعفری (7.45):

فرزاد جعفری دفاع راست فولاد در مقابل پدیده تنها پاس گل تیمش را برای لوسیانو پریرا فراهم کرد تا شاگردان افشین قطبی یک امتیاز ارزشمند را از یکی از مدعیان لیگ بدست آورند.

امین قاسمی‌نژاد (7.68):

امین قاسمی‌نژاد تک گل تیمش را وارد دروازه فولاد کرد. علاوه بر این او با (5) بار شوت‌زنی خطرناک‌ترین بازیکن پدیده در این بازی بود.  

سیامک نعمتی (7.78):

سیامک نعمتی در مقابل پیکان در بهترین زمان ممکن پرسپولیس را پیش انداخت. علاوه بر این او آمار خیره‌کننده‌ی (13) نبرد موفق را به ثبت رساند.

محمد کریمی (7.67):

هافبک خلاق سپاهان در مقابل نساجی عملکرد درخشانی در خلق موقعیت داشت. کریمی در بازی که شاگردان امیر قلعه‌نویی توانایی چندانی در موقعیت‌سازی نداشتند (3) پاس کلیدی برای هم تیمی‌هایش ارسال کرد.

اشکان دژاگه (7.73):

اشکان دژاگه در مقابل صنعت نفت هم به روند رو به رشد خود ادامه داد. دژاگه با (2) پاس کلیدی، (4) بازیابی توپ و (3) عملکرد دفاعی نقش مهمی در پیروزی تراکتور داشت.

ماریو بودیمیر (7.96):

بودیمیر در لحظاتی که پیکان فشار را برای زدن گل تساوی افزایش داده بود با یک پاس گل فوق‌العاده برای علیپور سه امتیاز بازی را برای شاگردان برانکو قطعی کرد. علاوه بر این او یک پنالتی هم از حریف گرفت که علیپور آن را از دست داد.

یونس شاکری (7.91):

مهاجم پدیده در بازی با فولاد بیشتر در نقش سازنده ظاهر شد. شاکری در این بازی با (3) پاس کلیدی نقش مهمی در موقعیت‌سازی داشت. علاوه بر این او با (4) نبرد هوایی موفق به خوبی از فیزیک مناسبش در نبردها بهره برد.