سايت >> تحلیل

تیم منتخب هفته 23 لیگ برتر

نویسنده: رضا صابری - متریکا

تاریخ: ۱۳۹۸/۰۱/۱۳

 
تیم منتخب هفته 23 لیگ برتر

متریکا مرجع آماری و فنی فوتبال ایران - هفته‌ی بیست‌وسوم لیگ برتر زیر سایه‌ی دربی سرخابی‌ها به پایان رسید. اما مهمترین بازی هفته، فقط یک نماینده در تیم منتخب دارد و بازیکنان تراکتورسازی و سپاهان موفق شدند نقش پررنگی در هفته‌ی لغزش استقلال داشته باشند و تیم‌هایشان را برای قهرمانی در کورس، شانه به شانه‌ی پرسپولیس نگه دارند. تیم منتخب هفته را در ادامه می‌خوانید:


مهرداد طهماسبی (8.07):


طهماسبی در ششمین بازی‌اش برای نفت مسجدسلیمان برای دومین بار موفق به مهار پنالتی شد تا برای دومین بار در سه هفته‌ی اخیر از طرف متریکا به عنوان بهترین دروازه‌بان هفته انتخاب شود. البته طهماسبی با (6) مهار هم نتوانست جلوی شکست نفت برابر سپاهان را بگیرد.


دانیال اسماعیلی‌فر (7.22):


اسماعیلی‌فر که در بهترین فرم فصل قرار دارد باز هم در دفاع و حمله اثرگذار بود. یک شوت و یک پاس کلیدی در قسمت تهاجمی و (6) عملکرد دفاعی و (11) نبرد موفق کافی بوده تا دفاع راست تراکتور یک بار دیگر در تیم منتخب هفته قرار بگیرد.


عزت پورقاز (7.68):


مدافع مرکزی سپاهان باز هم گلی 3 امتیازی و البته بسیار مهم زد و این گل در کنار ثبات و استحکام‌اش در خط دفاع، برای حضورش در تیم منتخب کافی‌است.


میلاد شیخ‌سلیمانی (7.49):


مدافع سپیدرود یکی از 2 گل سرخپوشان برابر پیکان را زد و با ثبت 14 عملکرد دفاعی بیشترین اثرگذاری را در خط دفاع سپیدرود داشت.


احسان حاج‌صفی (7.48):


در روزهای خوب تراکتورسازی، حاج‌صفی هم به روزهای اوج نزدیک می‌شود. احسان در بخش تهاجمی با دو شوت و یک پاس کلیدی و در بخش تدافعی با (5) عملکرد دفاعی موفق شد نمایش موفقی داشته باشد.


رضا میرزایی (7.92):


وینگر فولاد پاس تک گل سه امتیازی تیم‌اش در تبریز را به نام خودش ثبت کرد و با نقش ویژه‌اش در بخش تهاجمی به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد و به تیم منتخب هم رسید.


احمد نوراللهی (8.01):


بازیکن ویژه‌ی هفته، گلزن دربی بود. نوراللهی سه امتیاز یکی از حساس‌ترین دربی‌های چند سال اخیر را برای پرسپولیس به دست آورد و با کسب عنوان بهترین بازیکن زمین، عضو تیم منتخب هفته هم شد.


ولادیمیر کومان (8.25):


 بهترین بازیکن زمین در دیدار سپاهان و نفت مسجدسلیمان، کومان بود که 4 بار با پاس‌هایش برای مهاجمان سپاهان موقعیت گلزنی ساخت و بدشانس بود که نام‌اش در میان پاس گل‌دهندگان هفته ثبت نشد.


اشکان دژاگه (8.35):


دژاگه ستاره‌ی بزرگ این هفته‌های لیگ است. یک گل و یک پاس گل او را به بهترین بازیکن دیدار این هفته‌ی تراکتورسازی در خوزستان تبدیل کرد و برای پنجمین بار جایی در تیم منتخب هم به دست آورد.


محمدرضا حسینی (7.79):


دومین گل حسینی در لیگ هجدهم پنجمین برد را برای ذوب‌آهن به دست آورد. گلی که وینگر راست منصوریان را برای چهارمین بار بهترین بازیکن زمین کرد و به تیم منتخب هفته بیست و سوم رسید.


سجاد شهباززاده (8.09):


شهباززاده با 3 شوت و 3 پاس کلیدی همه کار کرد تا سپاهان برنده از زمین بازی خارج شود. او توانست پاس تگ گل سپاهان را بسازد و البته یک پنالتی هم گرفت که کیروش آن را از دست داد.