سايت >> تحلیل

پوشش ویژه دربی؛ بررسی کارنامه دفاعی دو تیم

نویسنده: متریکا

تاریخ: ۱۳۹۸/۰۱/۱۰

 

پرسپولیس و استقلال هر دو بهترین خط‌های دفاعی لیگ را در اختیار دارند، و آمار نیز حکایت از یک عملکرد مطلوب دفاعی از سوی هر دو تیم دارد. پرسپولیسی‌ها با شوت‌های کمتری مواجه می‌شوند، اما این استقلال است که در نهایت گل‌های کمتری خورده، و کلین شیت‌های بیشتری ثبت کرده است.

بهترین خط‌های دفاعی، علاوه بر یک ساختار درست، به بازیکنان با کیفیت نیز نیاز دارند، و به نظر هر دو تیم از این حیث ثروتمند هستند. شجاع خلیل‌زاده بیشتر از همه بازیکنان دو تیم، در فاز دفاعی درگیر می‌شود و با ثبت 7 عملکرد دفاعی به ازای هر بازی، بهترین رکورد را بر جای گذاشته است. پژمان و سید جلال هم شانه به شانه یکدیگر حرکت می‌کنند، و جالب است که احمد نوراللهی هم جلوتر از کمال کامیابی‌نیا قرار دارد.

 بیشترین تکل موفق نیز، سهم احمد نوراللهی است، و به نظر او سرسخت‌ترین بازیکن حاضر در دربی برای دوئل‌های دفاعی روی زمین خواهد بود. در پشت سر، شجاع و کمال نیز هوای او را خواهند داشت. در استقلال، علی کریمی جنگجوی تنهای حاضر در وسط زمین است، و بعد از او زکی‌پور بهترین عملکرد را بین آبی‌پوشان دارد. زکی‌پوری که ممکن است روی نیمکت بنشیند.

 روی هوا، دو مدافع وسط پرسپولیس حرف اول و آخر را می‌زنند، و با فاصله زیاد بهترین عملکرد را دارند. دانشگر به عنوان بهترین بازیکن استقلال از این حیث، بازی امروز را از دست داده، اما احتمالا سهرابیان می‌تواند جای او را به خوبی پر کند. نبرد منشا و دو هم تیمی‌ سابق نیز در نوع خود جالب و دیدنی خواهد بود.