سايت >> تحلیل

۵ نکته متریکا از دربی اصفهان

نویسنده: متریکا

تاریخ: ۱۳۹۸/۰۱/۰۷

 
 ۵ نکته متریکا از دربی اصفهان

 ۱- سپاهان ایده روشن و کارآمدی برای عبور از خط دفاعی ذوب آهن داشت: استفاده سجاد شهباززاده از فضاسازی مهاجم ها و نفوذ او به فضای پشت سر مدافع های ذوب آهن. شهباززاده به عنوان هافبک باکس توو باکس صاحب بیشترین فرصت گلزنی در این بازی شد (۴تا از ۸شوت سپاهان و یک نفوذ منجر به پنالتی). درخشش شهباززاده در اجرای این نقشه، عنوان بهترین بازیکن زمین را برای او به همراه داشت (نمره متریکا: ۷.۷۵).

۲- ایده ذوب آهن برای رسیدن به دروازه سپاهان در ابتدای بازی استفاده از مهارت بالای ۴ عنصر هجومی این تیم در ضدحمله ها بود. در این بین محمدرضا عباسی و ارسلان مطهری توفیق بیشتری در اجرای این تاکتیک داشتند هرچند خطرناک ترین ضدحمله سبزها روی ارسال محمدرضا حسینی برای اوساگوانا به دست آمد.

 ۳- ۸ شوت برای سپاهان و ۹ شوت برای ذوب آهن. شانس بزرگ گلزنی اما ۲-۰ برای زردها. شوت از درون محوطه جریمه:‌ ۶ برای سپاهان و ۲ برای ذوب آهن. سپاهان فوتبال هجومی باکیفیت تری را به نمایش گذاشت اما نتوانست این کیفیت را به پیروزی تبدیل کند.

 ۴- تیم های امیر قلعه نویی به مهارت در اجرای بازی هوایی شهرت دارند. هم در حمله و هم در دفاع. امروز اما تیم او برای اولین بار در این فصل روی ضربه سر گل خورد. حالا همه تیم های لیگ برتر دست کم یک گل از روی ضربات سر خورده اند.   

 ۵- تیم علیرضا منصوریان در لیگ برتر تنها ۵ گل زده. یک پنالتی از محسن مسلمان و بقیه گلها از ارسلان مطهری؛ ستاره این روزهای ذوب آهن در لیگ و آسیا. درباره او یک آمار ویژه داریم که در روزهای آینده منتشر می کنیم. عملکرد او در بازی امروز:‌ بیشترین نبردهوایی موفق (۷)، بیشترین شوت (۲) و بالاترین نمره متریکا (۷.۴۲) در بین بازیکنان ذوب آهن. و البته یک گل سرنوشت ساز در حالی که از سوی دو مدافع سپاهان تحت فشار بود.