سايت >> تحلیل

طلایه‌داران هفته بیست و یکم؛ سهم پررنگ پایین جدولی‌ها

نویسنده: محمدامین صادقی - متریکا

تاریخ: ۱۳۹۷/۱۲/۲۰

 
طلایه‌داران هفته بیست و یکم؛ سهم پررنگ پایین جدولی‌ها

متریکا مرجع آماری و فنی فوتبال ایران – تیم‌های پایین جدول بخش زیادی از ترین‌های هفته بیست و یکم را بدست آوردند. پیکان و صنعت نفت هر کدام در دو بخش و تیم‌های استقلال خوزستان، پرسپولیس، تراکتور و پدیده هم هر کدام در یک بخش به عنوان بهترین تیم هفته انتخاب شدند.   

هجومی‌ترین: پرسپولیس

شاگردان برانکو ایوانکوویچ در مقابل نساجی موقعیت‌های زیادی خلق کردند. اما در زدن ضربه آخر بسیار کم دقت بودند. آنها با (25) بار شوت‌زنی به عنوان هجومی‌ترین تیم هفته شناخته شدند.

فرصت‌طلب‌ترین: پیکان

پیکان در بازی مقابل استقلال خوزستان تنها (3) شوت به ثبت رساند. از این تعداد تنها (1) بار در چارچوب بود تا با نرخ تبدیل شوت به گل (33 %) نتیجه بازی به سود شاگردان حسین فرکی رقم بخورد.

خطرناک‌ترین: تراکتور

تراکتور در بازی مقابل ماشین‌سازی (25) شوت به سمت دروازه شلیک کرده که از این تعداد (8) شوت در چارچوب بود تا لقب خطرناک‌ترین تیم هفته را به خود اختصاص بدهد.

چیره‌ترین: صنعت نفت

صنعت نفت آبادان در مقابل سپیدرود بحران‌زده هم نتوانست به پیروزی برسد. با این وجود آنها با مالکیت (66 %) بیش از هر تیم دیگری در هفته بیست و یکم توپ را در اختیار داشتند.

قلدرترین: صنعت نفت

به مانند آیتم قبلی در نبردها هم صنعت نفت برتری بالای نسبت به سپیدرود داشت. آبادانی‌ها با (54 %) پیروزی در نبردهای یک در مقابل یک، به عنوان قلدرترین تیم هفته انتخاب شد.

هماهنگ‌ترین: پدیده

شاگردان یحیی گل‌محمدی در مقابل ذوب‌آهن (559) پاس بین یکدیگر رد و بدل کردند. تعداد بسیار بالایی که در نهایت نتوانست کمی به پدیده برای گذر از لایه‌های فشرده ذوب آهن کند.

مطمئن‌ترین: استقلال خوزستان

بازیکنان استقلال خوزستان در بازی با پیکان موقعیت‌های بسیار کمی به حریف دادند. آنها در طول بازی تنها (3) دروازه‌شان مورد تهدید قرار گرفت تا لقب مطمئن‌ترین تیم هفته را کسب کنند.

خشن‌ترین: پیکان

بازیکنان پیکان برای مهار بازیکنان تکنیکی استقلال خوزستان و حفظ سه امتیاز، خشونت را هم چاشنی کار خود کردند. به طوری که (28) خطا، خشن‌ترین تیم هفته معرفی شدند.